ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 201x Prosím, ohodnoť práci

Mr. Bean (filmová a seriálová postava)

OSNOVA:

1. Pan Fazole
2. Co je pro tuto osobu typické
3. Vlastnosti Mr. Beana
4. Moje zhodnocení


Mezi mé oblíbené filmové a seriálové postavy patří Mr. Bean (z angličtiny lze jeho jméno přeložit jako Pan Fazole).

Roli Mr. Beana ztvárňuje Rowan Atkinson.
Mr. Bean je běloch, má krátké hnědé vlasy s pěšinkou, velké kulaté oči a velkou pihu nad horním rtem. Nosí nemoderní oblečení, šedé sako s hnědými záplatami na loktech, hnědé kalhoty nad kotníky s hnědým koženým páskem, černé nablýskané polobotky a bílou košili s červenou kravatou.
Má malý byt jedna plus jedna, ve kterém udržuje skoro vždy pořádek, a malého hnědého plyšového medvídka, o něhož se stará, jako by to byl jeho vlastní syn. A vlastní také malé zelené auto, které se dá přirovnat k jezdící zelené popelnici. Po celém světě se proslavilo jako Mini Cooper.

Mr. Bean je lakomý. Velmi nerad někomu něco půjčuje a nechce se dělit dokonce ani se svými nejlepšími přáteli či svojí přítelkyní. Je rovněž dosti nedůvěřivý; nedůvěřuje ani svým nejlepším známým, natož pak cizím lidem. Dále ho můžeme charakterizovat jako nevyzpytatelného, neboť nikdo nikdy neví, co zrovna udělá, ba co víc, ani on sám kolikrát netuší, jakou udělá hloupost nebo jaký zase provede malér. Je drzý, půjčuje si věci bez zeptání, odsekává lidem. Pořád si stěžuje, že není něco podle jeho představ. Taky to je velký smolař, nikdy se mu nepovede, co chce dokázat, a pravidelně se k němu štěstí obrací zády. Neumí zpívat, i když on si myslí přesný opak. Jeho okolí jej vidí jako nějakého člověka z ústavu. Mr. Bean bývá často zmatený, protože neví, co má dělat jako první. Nejraději by vše dělal naráz. Jelikož se často někde zapomíná a kolikrát ani neví, kolik je hodin, chodí všude pozdě, což je pro hodně lidí známka jeho nedochvilnosti.
Na druhou stranu je zábavný, jeho trapasy a výstřelky z jiných lidí mě strašně baví, a rovněž strašně šetrný, nikdy nezanedbá hygienu. Vždy udělá to, co si usmyslí.

Mr. Bean je zkrátka moje filmová a seriálová postava číslo jedna. Považuji ho za dobrého komika a neznám nikoho jiného, kdo by mě dokázal tak dobře pobavit!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Mr. Bean (filmová a seriálová postava) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mr. Bean (filmová a seriálová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)