ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.89
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Mojžíš (charakteristika postavy z Bible)

Mojžíš byl vůdce židovského národa a do jeho dějin se zapsal vyvedením Židů-otroků ze zajetí egyptského faraona. Nebál se hrozeb faraona, který nechtěl Židy pustit. Mojžíš byl několikrát prosit o propuštění židovského lidu, ale faraon pokaždé odmítl. Bůh stál na straně Mojžíšově, a tak seslal na Egypt "deset ran egyptských". Zemi začal sužovat mor, přemnožily se kobylky, žáby a mnoho dalších strastí seslal Bůh na Egypt. Po zásahu všech deseti ran mohl Mojžíš svůj lid konečně osvobodit z otroctví a vyvést ze země.

Mojžíš byl celým svým srdcem oddán Bohu, který ho za jeho věrnost doprovázel na každé cestě. Otevřel Židům moře, aby přes něj prošli, ale egyptská vojska, pronásledující Židy, se už utopila.

Mojžíš sepsal desatero božích přikázání, kde byla jakási pravidla, podle kterých by se měli všichni Židé chovat.

Postava Mojžíše byla v Bibli velice důležitá, neboť jeho jediným posláním byl Bůh, který pro něj znamenal vše.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Smítková, 08.11.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mojžíš (charakteristika postavy z Bible)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­