ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.87
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Moje spolužačka

Osoba, kterou vám budu popisovat, je moje spolužačka a také nejlepší kamarádka. Jmenuje se Zuzka Zálohová. Je jí čtrnáct let, ale brzy oslaví své patnácté narozeniny. Známe se už od první třídy základní školy, což je devět let.

Je velmi štíhlé postavy, ale nemá ráda, když to o ní někdo říká. Má delší, blonďaté, vlnité vlasy, které nosí nejraději rozpuštěné. Její malé modré oči jsou plné radosti a vždy se smějí. Ráda nosí dlouhé kalhoty, mikinu a barevná trička.

Zuzka je dobrosrdečná, přátelská, tichá a skromná. Oceňuji na ní velký smysl pro humor, pořád se něčemu smějeme. A je velmi zásadová, když si něco vezme do hlavy, prostě to udělá. Lépe se cítí v kruhu svých kamarádů a kamarádek, zkrátka ve společnosti.

Její vztah k práci je velmi negativní. Sama o sobě říká, že je líná, avšak já tomu moc nevěřím.

Zuzka ráda sportuje. Hlavně se věnuje aerobiku, jízdě na kole, v létě plave a v zimě bruslí nebo lyžuje. Dřív hrála na kytaru a chodila na keramický kroužek. Ráda kouká na televizi, pouští si filmy na DVD a velmi rychle se orientuje v moderní populární hudbě. Čte své oblíbené časopisy. Baví ji práce s počítačem a hraje na něm hry.

Cení si lidí i s jejich špatnými vlastnostmi, protože ví, že každý má svoje špatné i dobré stránky. V každém se snaží najít to dobré. Zuzka je skvělá kamarádka, která je mi sympatická nejen pro její upřímnost, ale i díky veselé povaze, neboť nezkazí žádnou legraci.

Doufám, že i přes nějaké ty hádky mezi námi naše přátelství vydrží ještě dlouho.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje spolužačkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)