ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.15
Hodnoceno: 78x Prosím, ohodnoť práci

Moje spolužačka Kristýna

Člověk, o kterém Vám mám napsat, je moje spolužačka Kristýna Kalousková (pozn. redakce: příjmení bylo změněno). Chodí se mnou do třídy už 5 let.
Postavu má středně vysokou, ovšem trošku svou objemností připomíná mladý buk. Hlavu má do kulata, takový meloun, který z části zakrývají krátké vlasy v barvě černé jako havraní křídla. Oříškově hnědé oči s opečovávanými víčky vždy hrají do různých odstínů hodících se k oblečení, co právě nosí. Její výraz bývá pořád velice veselý a ústa má pořád otevřená do široka. Ovšem když se jí ve tváři rozšíří oči a obličej zazáří, jako když se krtečkovi z pohádky povedla nějaká "kulišárna", to pak vypadá na nějaký zajímavý plán, co ji právě napadl. Ráda nosí zajímavé oblečí a má svůj vlastní styl.
Jediná věc, se kterou asi není moc kamarádka, bude počítač. Souhlasí s tím, že je to fantastické zařízení na pomoc při dělání úkolů - tuto možnost sice moc nevyužívá - ale jistě si taky přišla na své. Od čeho by tu jinak byl Internet a počítače, že?
Řekla bych, že není nic jiného, než taková normální holka. Snaží se být hezká, upravená, zkrátka taková, aby žádný kluk neodolal, což v jejím věku není nic nenormálního.
K lidem je velmi tolerantní a obezřetná. Dokáže však být i dost nepříjemná. Naopak má praštěnou a pořád "vysmátou" povahu. Má velmi kamarádskou povahu, a proto ji má ráda spousta lidí.
Kristýna jakožto holka je sice poněkud línější, ale to tu nebudu rozebírat, každý jsme jiný.
Připadne mi, že na to, jaká Kristýna je - myslím tím, že není příliš hubená - je opravdu v pohodě. Nejhorší pro ni asi musí být to, když se jí kamarádi posmívají, že není nejhubenější. Říkají jí: "Vypadáš jako prase. Běžte pryč, ať od ní něco nechytnete!" Ani jim však nedojde, jak se musí Kristýna cítit. Ona však je taková, že to přehlíží a nedá se vyprovokovat. Plno věcí ovšem zanedbává, což vidí v pololetí na vysvědčení, a proto taky ještě ani neví, kam půjde na školu dál, i když už se krátí čas.
Myslím, že je to fajnová holka a doufám, že mi nikdy nevyčte to, co jsem teď o ní napsala.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Krovacek, 29.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje spolužačka KristýnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­