ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.09
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Moje spolužačka (2)

Chtěla bych vás seznámit se svojí spolužačkou a dobrou kamarádkou v jedné osobě. Jmenuje se Hanka a nedávno oslavila patnácté narozeniny. Do stejné třídy jsme začaly chodit již na prvním stupni základní školy a už tehdy jsme si padly do oka a staly se kamarádkami. O několik let později jsme našly další společné zájmy a od té doby jsme téměř nerozlučné.

Hančina postava nepatří mezi ty nejvyšší, ale jak se říká - co je malé, to je milé - to u Hanky rozhodně platí. Obličej má orámován dlouhými černými vlasy, zpod ofiny jí svítí tmavě hnědá očka.

Hanka nedokáže říct svůj názor většímu publiku, a tak ji hodně lidí považuje za tichou osobnost, jíž ale ve skutečnosti není. Ráda se směje a ze všeho dokáže udělat vtipnou záležitost. Zároveň ale ví, kdy brát věci vážněji a snaží se být nápomocnou.

Vztah k nějaké osobě si buduje složitěji, neboť jí trochu dělá problém seznamování a získávání nových přátel. Také moc nemá ráda přecpané místnosti, raději dá přednost poloprázdné ulici ve společnosti jen svých nejbližších přátel.

Hančina povaha je pracovitá a snaživá, nevzdává se, dokud věc alespoň jednou nezkusí a obecně jí práce nedělá žádné problémy. Ochotně i někomu poradí či podá pomocnou ruku.

Asi ze všeho nejvíc zbožňuje Asii, především Jižní Koreu a Japonsko. Do obou států by se jednou chtěla podívat. Od toho se odvíjí i její koníčky, jako jsou judo a kreslení mangy. Na tato svá dvě hobby je velmi talentovaná a pokud jí kreslení vydrží, domnívám se, že má šanci se s nějakou svou mangou do tohoto skoro až exotického světa dostat.

Bohužel je Hanka sama k sobě velmi kritická, a když se jí něco povede, ne vždy to patřičně ocení. Myslím, že zraněné koleno a konec s judem jí svým způsobem prospělo, ale zároveň tím ztratila část svého já, které se snaží doplnit.

Hanka je moje nejlepší kamarádka a za nic na světě bych ji nevyměnila, přestože má svoje chyby; kdo je ale nemá? Ze všeho nejvíc asi obdivuji její odhodlanost jet do Japonska i to, že se neustále snaží najít nějakou cestu, jak se tam dostat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dais, 05.01.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje spolužačka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­