ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 78x Prosím, ohodnoť práci

Moje sestra

Moje sestra se jmenuje Alice a je jí 17 let. Má štíhlou postavu, hnědé vlasy i oči. V současné době nosí polodlouhé vlasy stažené do gumičky či spony. Někdy si je i žehlí, aby byly pěkně rovné, přirozeně se jí totiž vlní. Při pohledu na ni každého upoutají její oblíbené moderní dioptrické brýle s výraznými obroučkami.

Má sestra chodí často sportovně oblékaná, nosí většinou rifle a mikiny, v zimě pak sportovní bundu, čepici a šálku. V létě má na sobě nejraději krátké kalhoty a sportovní trička. Mezi její nejoblíbenější barvy patří bílá, někdy volí i růžovou nebo fialovou.

Alice nyní navštěvuje střední školu, a protože dojíždí, nezbývá jí tolik volného času na její koníčky a záliby. Nejvíce se, pro někoho možná překvapivě, věnuje práci na zahradě, kde s oblibou sází různé plodiny a zeleninu. O všechno na zahradě se dovede velmi pečlivě postarat. Naše zahrádka se nachází v zahrádkářské kolonii za městem, kam sestra vždy dojíždí na kole; jízda na něm, to je její další velká záliba. Ráda se ve svém volném čase projíždí po nové cyklostezce, jež shodou okolností vede právě směrem k naší zahradě.

A co ještě Alici zajímá a baví? Hlavně cestování a focení. Již několikrát byla o prázdninách na zájezdu v Německu a Francii. Nejvíce ji lákají poznávací zájezdy. Pokaždé z takových zájezdů přiveze spousty fotografií. Rovněž ráda poslouchá moderní hudbu.

Alice má mírnou povahu, je nekonfliktní a od mládí se kamarádí s Milenou, s níž si velice rozumí. V současné době se obě rozdělily, protože její kamarádka se odstěhovala až do Plzně.
I já si s mojí sestrou rozumím. Vyrůstaly jsme spolu a i přes věkový rozdíl mezi námi máme stejné zájmy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla/BiggiS, 26.11.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje sestraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­