ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 83x Prosím, ohodnoť práci

Moje sestra

Moje sestra se jmenuje Alice a je jí 17 let. Má štíhlou postavu, hnědé vlasy i oči. V současné době nosí polodlouhé vlasy stažené do gumičky či spony. Někdy si je i žehlí, aby byly pěkně rovné, přirozeně se jí totiž vlní. Při pohledu na ni každého upoutají její oblíbené moderní dioptrické brýle s výraznými obroučkami.

Má sestra chodí často sportovně oblékaná, nosí většinou rifle a mikiny, v zimě pak sportovní bundu, čepici a šálku. V létě má na sobě nejraději krátké kalhoty a sportovní trička. Mezi její nejoblíbenější barvy patří bílá, někdy volí i růžovou nebo fialovou.

Alice nyní navštěvuje střední školu, a protože dojíždí, nezbývá jí tolik volného času na její koníčky a záliby. Nejvíce se, pro někoho možná překvapivě, věnuje práci na zahradě, kde s oblibou sází různé plodiny a zeleninu. O všechno na zahradě se dovede velmi pečlivě postarat. Naše zahrádka se nachází v zahrádkářské kolonii za městem, kam sestra vždy dojíždí na kole; jízda na něm, to je její další velká záliba. Ráda se ve svém volném čase projíždí po nové cyklostezce, jež shodou okolností vede právě směrem k naší zahradě.

A co ještě Alici zajímá a baví? Hlavně cestování a focení. Již několikrát byla o prázdninách na zájezdu v Německu a Francii. Nejvíce ji lákají poznávací zájezdy. Pokaždé z takových zájezdů přiveze spousty fotografií. Rovněž ráda poslouchá moderní hudbu.

Alice má mírnou povahu, je nekonfliktní a od mládí se kamarádí s Milenou, s níž si velice rozumí. V současné době se obě rozdělily, protože její kamarádka se odstěhovala až do Plzně.
I já si s mojí sestrou rozumím. Vyrůstaly jsme spolu a i přes věkový rozdíl mezi námi máme stejné zájmy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje sestraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)