ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Moje sestra sestřička

Bylo mi skoro deset, když se mi narodila sestra. Od této chvíle se zraky nás všech upíraly k tomuto miminku.
Sestra se jmenuje stejně jako moje maminka - Libuše. Je to velmi staré a krásné jméno, navíc české, což hodnotím velmi kladně. Libuše, nebo chcete-li Libuška, byla od mala velmi hodné a šťastné dítě. Ve škole byla průměrnou žákyní a maturitu zvládla s mou pomocí, až na cizí jazyk, velmi dobře. Nyní bydlí daleko, a je pro nás velkým svátkem, když se můžeme spolu vidět. Její štěstí ji neopouští ani nyní v dospělosti, a to je moc dobře. Ačkoliv je mnohdy štěstí jako moucha, vrtkavé a snadno prchající v dáli, je stále mezi námi a je jen na nás, zdali toto štěstí přijmeme, nebo jej propustíme mezi prsty.

Moje sestra je sestřička - ano, je zdravotní sestřičkou u soukromého zubního lékaře. Dělá tedy práci, kterou vždy chtěla dělat a jde jí to, dokonce povýšila na vrchní sestru tamní ordinace.

Kdybych měla říci, jaká sestra je, byl by to výčet mnoha vlastností... Uvedu tedy alespoň některé.
Je odvážná jako lvice, která si hlídá svá mláďata; ona koneckonců lvicí je, svým znamením zvěrokruhu.
Je usměvavá, jako když malému dítěti darujete nějakou maličkost, ze které se pak raduje celý den.
Je pořádná jako kterákoliv pokojská. Vzpomínám si, když byla malá, platila jsem jí za úklid mého pokoje, aby si vydělala a naučila se hospodařit s penězi. Uklízí stejně ráda jako kdysi a jde jí to.
Je vtipná a umí udělat pořádnou legraci ze všeho, například i z toho, co se právě kazí.
Umí pomáhat. Tam, kde je potřeba, zasahuje její pevná a pomocná ruka.
Má ráda zvířata a přírodu, také proto si pořídila psí slečnu, která je tak trochu praštěná jako ona sama.

Sestra Libuška je velmi krásná a atraktivní jako modelka, která však ještě nebyla odhalena těmi správnými fotografy. Má vysokou a štíhlou postavu. I když je ode mě mladší, je o hlavu větší - to budou nejspíše geny.
Také vlasy jí splývají podél krásně hladké mladé tváře. Její prsty jsou hbité jako prsty písařovy. Dokáže mistrně nachystat třeba set nástrojů k operaci a nesplést se v podávání instrumentů u operace, která se provádí pod mikroskopem.
Má krásné, dlouhé a rovné nohy, které umí chodit i na těch nejvyšších podpatcích.

Ve chvílích samoty a depresí mi byla vždy oporou a stále jí je. Je to moje sestra - sestřička - Libuška.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje sestra sestřičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)