ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 350x Prosím, ohodnoť práci

Moje nejlepší kamarádka

Rozhodla jsem se popisovat moji nejlepší kamarádku. Bydlí v Praze a známe se už od mých šesti let. Když jsme byly malé, pokoušely jsme se zůstat všechen volný čas spolu. Chodila na základní školu do Chomutova, tam jsme se seznámily. Teď jí je sedmnáct let a chodí do gymnázia, učí se velmi dobře. Jmenuje se Eva.
Eva je středního vzrůstu a na první pohled vás okouzlí její skvělá pružná postava. Obličej rámují světle blonďaté a kudrnaté vlasy. Pod hnědým obočím jsou dvě veselá černá očka, která září jako dva uhlíčky. Má výrazný nos. Z úst září bílé zuby jako perličky. Nejraději nosí pohodlné věci, jako jsou manšestrové kalhoty a hlavně světlemodré mikiny. Nepohrdne ani elegantními šaty či slušivými kostýmky. Zkrátka, kdyby přišla v kterémkoli oblečení, vše by jí slušelo.
Eva má zajímavou povahu. Je velice pečlivá, cílevědomá a pracovitá. Každému ráda pomůže, má zkrátka srdce na pravém místě. Mohu se jí svěřit se vším, co mě trápí a vždy mě ráda vyslechne. Někdy se stane, že nestíhá a pak si postěžuje mně. Hlavně ve škole se hodně snaží, tam je pilná jako včelička. Chce vystudovat vysokou školu a najít v životě zaměstnání, které jí bude uspokojovat. Eva je také sportovně založená, má ráda gymnastiku a balet. Ve škole má nejraději cizí jazyky. Hraje na klavír, kytaru a umí hezky zpívat. Strašně ráda kreslí. Má také hezký vztah ke zvířatům. Hlavně miluje koně, protože má tetu, která je chová a dovolí jí také občas se na nich projet. Nesmím zapomenout také na její rodinu - tu miluje ze všeho nejvíce a mně se líbí její bratr. Nedá dopustit ani na své drobné stříbrné klenoty. Ráda se jimi zdobí, je to přeci dáma.
Evu mám hrozně ráda. Nikdy na ní nedám dopustit. Někdy si říkám, že bez jejího kamarádství by to nebylo v mém životě ono. Podrží mě i v tom nejhorším. Jsem ráda, že takovou kamarádku mám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje nejlepší kamarádkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)