ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Moje milá Bábi

Ten, kdo ji ještě má, si ji chrání jako oko v hlavě. Ten, kdo to štěstí už nemá, si alespoň rád vzpomene.

Já svou babičku ještě mám. Je to moje Bábi s velkým B. Jmenuje se Milada a je moc hodná. Teď je v takovém období, kdy na ni už pomalu jde stařecká demence, takže když se mě na něco během pěti minut zeptá třeba třikrát, beru to s rezervou a vlídněji odpovím na všechny tři otázky, jako by se ptala jen jednou. Taky hodně zapomíná, ale křížovky luští stále s elegancí jako za mlada. Nesmím zapomenout ani na její trochu přisprostlé připomínky a průpovídky.

Babička je malého vzrůstu, jak už to tak u starých lidí bývá. Sama k tomu pobaveně vždycky říká: "Rostu do země!"
Rovněž má mnoho vrásek a problémy s nohami a žilami na nich, což je v naší rodině dané bohužel rodově. Proto musíme denně ty její "fajfky" mazat.
Její vlasy se lesknou jako čerstvě napadlý sníh a její oči jsou modré jako dvě jarní studánky, o kterých se zpívá ve známém souboru písní Otvírání studánek od Bohuslava Martinů.
Babička nosí brýle, ale jen na blízko, neboť před rokem byla na operaci s oběma očima. Do dálky nicméně vidí jako ostříž, tedy lépe než já!

Z ničeho nemá moje sestra takovou radost jako z babiččiných průpovídek, o nichž byla již řeč.
Někdy, když babičku fotím, na mě vyplázne jazyk. Nemá ráda, pokud ji někdo do něčeho nutí nebo když z ní děláme malé dítě, kterým bezesporu není.
Ráda si přečte ranní noviny plné bulváru, přes den vyluští pár křížovek a večer usedá k televizi.

Je to prostě moje milá Bábi, já ji nemít, tak se strašně nudím a nemám komu odpovídat na neustále dotazy. Její úsměv mne vždy odzbrojí.
I přes to všechno, čím si v životě musela projít, je to ta nejšťastnější babička na světě, protože je moje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 30.04.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje milá BábiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­