ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Moje babička (4)

Pro svoji charakteristiku jsem si vybrala svou babičku, snad nejmilejšího člena rodiny.

Babiččin kulatý obličej lemují krátké, blonďaté vlasy. Oči má modré a úsměv vždy od ucha k uchu. Nejraději nosí halenku a rifle.

Ke všem lidem se chová mile, každému by pomohla, pro každého si vždy udělá čas. Nervy jí ujedou jenom občas, to jen když se sestrou zlobíme.
Protože babičku bolí nohy od práce na zahrádce, kam chodí denně, pohybuje se celkem pomalu.

Všichni, co babičku znají, ji mají rádi. Každému dává, co si zaslouží. Nezkazí žádnou legraci. Když mi něco nejde nebo něco nechápu, ochotně mi to vysvětlí.

Jelikož je babička již v důchodu, má tak mnohem více času na svoji zahrádku, kde pěstuje všelijaké ovoce i zeleninu, ale hlavně květiny. Na ně je náležitě pyšná. Když k ní přijedeme na návštěvu, na její zahradu většinou všichni zavítáme, abychom si něco dobrého ugrilovali.

Nepřeje-li jí zrovna počasí, babička si doma čte. I vaření a pečení ji baví. Dříve bývala švadlenou, takže rovněž ráda šije. Když je potřeba, tak šicí stroj vytáhne i kvůli nám.

Babička je mým velkým vzorem. Mám ji moc ráda a nikdy nepřestanu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ewkka, 30.05.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje babička (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­