ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 65x Prosím, ohodnoť práci

Michael Scofield (seriálová postava)

Seriálovou postavou, kterou jsem si vybrala pro svoji charakteristiku, není nikdo jiný než hlavní hrdina seriálu Prison break - jinak po česku Útěk z vězení. Jeho chování se dá přirovnat ke středověkým rytířům. Jelikož se mi líbí odvážní a spravedliví hrdinové, není co řešit. Michaela jsem si musela oblíbit na první pohled.
Michael je typ člověka, který na všechny zapůsobí dobrým dojmem. Vůdčí osobnost, jež všechny stáhne sebou. Následujete ho a ani nevíte proč a co má za lubem. Něco vás ale nutí ho poslechnout. Michael je geniální člověk s vysokou inteligencí. Jak pronesl jeho psychiatr, normální člověk vidí pouze lampičku, ale Michael vidí i to, co se našim zrakům skrývá - drátky, šroubky, prostě všechno. Tato schopnost se mu později velmi hodí. Střádá plán, osnuje pikle za jediným cílem dostat svého bratra Lincolna z vězení, kde Lincoln čeká na trest smrti za zločin, jenž nespáchal. Michael nedovede vidět člověka v nouzi. Okamžitě se mu snaží pomoci, jak nejlépe dovede. Což můžeme považovat za další jeho ušlechtilou vlastnost. Stejně tak vidí i svého bratra Lincolna. Bratr je v nouzi, musím mu pomoci. Neváhá a okamžitě mu podává pomocnou ruku. Vymyslí plán a řídí se podle něho. Michaelovo okolí se podíví, že tak inteligentní a počestný člověk si najednou z ničeho nic potetuje tělo, vyloupí banku a nechá se odsoudit do vězení. Zrovna do stejného, kde je momentálně i Lincoln. Kdo zná hrdinu blíže, pochopí, že má něco za lubem a není to jen tak.
Michael je velmi vytrvalý a jeden neúspěch ho nedokáže odradit. Hned má v záloze náhradní řešení. Dá se říci, že ho nemůže skoro nic překvapit. Není žádná věc, co by nedokázal vyřešit. Velmi rád se zabývá hlavolamy. Co jiní se učí věčnost, dovede on během chvilky. Proto není divu, že skládačka origami je pro něho jako lehká hračka pro děti. Seč jsem se snažila, tak jsem origami nepostavila.
Michael je také velmi citlivý člověk. Záleží mu na lidech, kteří jsou mu blízko. Udělal by pro ně první a poslední. Patří mezi lidi, za které byste dali ruku do ohně a nespálili byste se. Není divu, že si oblíbí místní lékařku Sáru, která o něho s láskou pečuje a ošetřuje jeho šrámy.
Když je potřeba, dokáže se stáhnout a být neviditelný pro své okolí. Stává se z něj samotář vyhlížející ten správný okamžik. Každé načasování je velmi důležité, někdy stačí chvilka a je po všem.
Patří mezi počestné a laskavé lidi. Veme na sebe zločin, který nespáchal, aby zachránil člověka, na kterému mu velmi záleží - tedy Sáru od trestu uvěznění. Kdo by toto dokázal? Můžu podotknouti, že takových lidí by se našlo velmi málo, ne-li žádný.
Co dodat závěrem? Michael je člověk, který by měl být všem vzorem. Laskavost, spravedlnost a upřímnost je v dnešní době vzácnost. Být hrdina je umění. Velmi si ho vážím a obdivuju.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nefertiti, 18.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Michael Scofield (seriálová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­