ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Melman (filmová postavička)

Kdo by neznal potrhlou čtveřici zvířat z newyorské ZOO, která se před lety představila poprvé světu v animovaném filmu Madagaskar od Pixaru? Ano, lev Alex, hrošice Glorie, zebra Marty a konečně můj oblíbenec - žirafák Melman. Tuto poslední a přitom velice výraznou postavu z filmu vám chci nyní blíže představit.

Melmen je tak trochu hypochondr, vlastně je hypochondrem tělem i duší. Nejspokojenější je, když ho všichni kolem obskakují, zvláště jsou-li jakékoliv doktorské profese. Tento, zdálo by se, vyhublý žirafí samec, je v sedmém nebi, když na snídani může spolknout hrst léků. Miluje manikúru i pedikúru. Jako dárek dává Martymu k narozeninám svůj první rektální teploměr - jak dojemné! Je nedůvěřivý a podezřívavý, bedlivě pozoruje změny na svém těle, například nevyrostl-li mu zase nějaký ten flíček navíc. Má skvělé připomínky a super hlášky, které by nebyly až tak vtipné, kdyby jeho grimasami a pohyby nezapadaly do kontextu filmu. Má tendenci všechno zkazit. Je nesmělý a trochu stydlivý, rovněž značně nemotorný. Za jeho vrcholné scény pokládám ranní vstávání v ZOO, balancování v sopce nad lávou, hlavu v umrlčí jámě a tanec s Glorií na laně.

Melman je postavou komickou až pitoreskní. Nejraději by se podíval do Číny a zažil by rád akupunkturu a akupresuru. Je beznadějně zamilovaný do Glorie, která nakonec jeho city opětuje a je z nich věru pěkný pár. Kdybychom se měli bát o své zdraví jako Melman, nedělali bychom snad nic jiného.

Proto si myslím, že tak, jak se postupem času a s přibývajícími díly vyvíjela tato postava - tedy k větší aktivitě, kdy nám Melman dokazuje svůj charakter dobrého žirafího mládence, schopného se překonat a naučit se spoustě nových věcí -, bychom se i my měli stejně vyvíjet určitým směrem kupředu. Prostě přemoci se a zkusit žít naplno, požádat někoho o ruku nebo třeba jen o tanec...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 27.05.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Melman (filmová postavička)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­