ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.40
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Matka z balady Poklad

Rozhodl jsem se charakterizovat matku z balady Poklad z Erbenovy sbírky Kytice. Její chování by se na první pohled mohlo zdát velmi špatné, protože nechala své dítě v jeskyni a raději si vzala zlato. Rád bych ale poukázal na to, že se zase až tak zle zachovat nemusela.

Určitě na první pohled leckomu přijde, že ženě je lhostejné, že dítě zůstalo v jeskyni - hlavně že ona má zlato. Tím pádem si spousta lidí přiřadí ženu do skupiny lakomců. Já se ale dostal i o kousek dál a došlo mi, že vlastně nebyla lakomá vůbec.

Proč ona vlastně brala všechno to zlato? Přece zejména kvůli tomu, že je starostlivá matka, a jelikož byla chudá, vzala poklad, aby se ona i dítě měly dobře. Osud jejího dítěte jí tedy rozhodně lhostejný nebyl.

Každý člověk, i ten, který není lakomý, si chce trošku přilepšit. Chování ženy proto nelze pokládat za špatné, jen udělala to, co považovala za správné. V tomto případě sebrání zlata, aby se její dítě mělo dobře. Která matka by tohle neudělala?

V tomto případě bych se přiklonil k oběma stranám, protože matka neměla být až tak lakomá, ale vzít jen to, co unese a odejít. Na druhou stranu to dělala hlavně pro dobro svého dítěte.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 24.12.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Matka z balady PokladMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­