ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Maria Hirse (literární postava)

Pro charakteristiku literární postavy jsem si vybrala postavu sedmnáctileté Marie Hirse z knihy Vím, jak chutná vzduch. Jedná se o autobiografický příběh, Maria - bývalá dánská modelka, jež ve svých sedmnácti letech onemocněla mentální anorexií - je tedy zároveň i autorkou této knihy.

Maria má světle dlouhé vlasy, které jí splývají až na ramena a rámují její hnědý opálený obličej, z něhož na nás vykukují modré oči jako pomněnky a nad nimi upravené obočí. Má výrazná, plná ústa, která při úsměvu odkrývají krásné bílé zuby.

Nejraději nosí triko a kalhoty s laclem. Povoláním je supermodelka, a proto je pro mnohé symbolem dokonalosti. Ve volných chvílích nakupuje a poflakuje se jen tak ulicemi Tokia s kamarády. Proti srsti jí jsou hlavně nafoukaní lidé, které v práci bohužel potkává často. Všichni ji mají velmi rádi a přezdívají ji sluníčko.

Na první pohled se mi jeví jako pracovitá, někdy trochu uzavřená a hlavně kamarádská. Díky své píli, pracovitosti a průbojnosti patří mezi nejvyhledávanější modelky.
Každý člověk, tedy i ona, má své špatné vlastnosti. Připadá mi až moc sebekritická, navíc si vše bere moc k srdci, což se jí stalo osudným. Kvůli své touze být dokonalou onemocněla mentální anorexií, ztratila svého přítele, kamarády i slávu a stala se z ní troska. Dostala se až na samotný okraj smrti. Jedinou oporou pro ni byla její maminka. I když Marii nedávali žádné naděje a poslali ji domů zemřít, svůj boj nakonec úspěšně vyhrála.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: klárka, 29.10.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Maria Hirse (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­