ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Máma

OSNOVA:

1) Výběr osoby k charakteristice
2) Vzhled
3) Povahové vlastnosti
4) Můj vzor


Už při zadání této slohové práce na téma charakteristika osoby jsem nemusela dlouze přemýšlet. Měla jsem jasno, o kom budu psát.
Ráda bych charakterizovala pro mě v životě jednu z nejmilejších a nejbližších osob - moji mámu.

I když na to zdaleka nevypadá, mojí mamce je již 59 let. Je menšího vzrůstu (což je jedna z mnoha věcí, které jsem po ní zdědila), ale má velké srdce. Nosí veliké brýle s kovovými obroučky skoro jako Naďa Urbánková, někdy ji tak i oslovuji. Má vystouplé lícní kosti, jež dodávají jejímu obličeji příjemný vzhled, a nosí dlouhé blond vlasy, vždy upravené. Velice si na nich zakládá, protože patří k jedné z jejích předností, které si na ní lidé všimnou jako první. Chodí stále elegantně oblečená v tmavých kostýmech nebo ve sportovnějším oblečení, záleží na situaci.

Navenek působí extrovertně, ale není snadné si získat její důvěru a přátelství. Dokáže během chvíle přesně pojmenovat, co dělá daný člověk špatně a zároveň poradí, jak by situaci řešila dále ona. Když je jí zadána práce, snaží se ji splnit na sto procent. V jejím zaměstnání k ní nemají žádné výhrady, naopak si ji považují a ona je na to právem pyšná. Doma bývá neustále obklopena vnoučaty, která ji milují. Nejraději by s ní byla stále a nejlépe na chaloupce v Českém ráji, kam s nimi často jezdí. Je taky výborná kuchařka a každý o tom moc dobře ví. Její omáčky, buchty a cukroví nemají konkurenci.

Moje maminka neměla v životě na růžích ustláno a mnohokrát ji život srazil na kolena a ona přesto všechno dokázala vstát a jít dál, jako by dávala najevo, že "co mě nezabije, to mě posílí". Chtěla bych být tak silná a statečná jako ona. Je pro mě vzorem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DANEK, 12.12.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
MámaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­