ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Máma (2)

Moje maminka, ta nejhodnější osoba na světě, mi od malička byla psychickou i fyzickou oporou. Byla mým vzorem i životním učitelem. Starala se o mě jako nikdo jiný. S ní jsem se cítila jako ta nejbohatší a nejšťastnější holčička na světě.

Vždy se mi na ní líbily kaštanové vlasy s jemným melírem a její milý výraz ve tváři, který mne pokaždé ujistil, že je vše v pořádku.
Máma má štíhlou postavu a je o něco vyšší než já. Její modrozelené oči jsou laskavé, připomínají mi potůček, jenž se pomalu přelévá po oblázcích.

Hlas, kterým ke mně promlouvá, bývá klidný a laskavý. Za zmínku stojí i její zpěv, jenž mě pokaždé velmi ohromí.
Maminka pracuje jako účetní v pětihvězdičkovém hotelu a ve volném čase ráda aranžuje a vytváří dekorace do našeho domu.

Při psaní této slohové práce jsem přemýšlela, co je na mamce to krásné. Došla jsem k následujícímu závěru: Má maminka je dobrosrdečná lidská bytost, jež se vždy rozdá pro ostatní. Dokáže udělat pro mě cokoliv, aniž bych to čekala. Vždy mi pomůže, mám-li nějaký problém a potřebuji-li se s něčím svěřit. Oplývá smyslem pro humor, který jsem po ní podědila. Díky ní se cítím jedinečná.
Když jsem byla malá, myslela jsem si, že je má maminka nejhezčí ze všech maminek na světě, a myslím si to pořád!
Díky mami, že tu pro mě jsi každý boží den...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Boček, 28.03.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Máma (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­