ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Malý princ (literární postava) (4)

Malý princ je postava ze stejnojmenné knihy od Antoine de Saint-Exupéryho. Žije na planetě, která není větší než dům. Malý princ navštěvuje různé planety, dokonce byl i na Zemi.

Malý princ je drobný a útlý. Nosí zelené oblečení, červený pás a žlutou šálu. Na nohy si nazouvá černé boty s podpatkem. V bledém obličeji má nad drobnými ústy dlouhý nos a pod zlatavými rozcuchanými vlasy malé kulaté oči.

Jeho vlastnosti jsou převážně kladné. Je hodný, upřímný, přátelský, ale nemá moc dobrý vztah k dospělým, protože je nedokáže pochopit. Setkal se s nimi na svých cestách po různých planetách a vůbec jim nerozuměl. Někdy se cítí osamělý, proto podniká cesty vesmírem. Při rozhovorech s pilotem, s nímž se shledal na planetě Zemi, se projevuje jeho velká představivost. Někdy je upovídaný, ale nerad odpovídá na otázky druhých. Sám však otázky rád pokládá ostatním a opakuje je tak dlouho, dokud na ně nedostane odpověď. Špatné vlastnosti by se u něj jen těžce hledaly.

K přírodě má velmi kladný vztah a je pracovitý. Pokud je na své malé planetě, každý den se stará o svou růži, zalévá ji a povídá si s ní. I přestože po něm růže neustále něco chce, má ji velice rád. Také vytrhává ze země výhonky baobabů, aby nezarostly celou planetu a nezničily ji.

Podle mého názoru je malý princ velmi kladná bytost, a proto se mi líbí. Překvapilo mě, co všechno si dokáže vymyslet a jaké zajímavé věci ho napadají.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Masťák, 31.10.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Malý princ (literární postava) (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­