ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 99x Prosím, ohodnoť práci

Malý princ (literární postava) (2)

Ať jste dospělí nebo ještě děti, vzpomeňte si na Saint-Exupéryho Malého prince. Saint-Exupéry stvořil malého človíčka, který žil na planetce menší než dům.

Malý princ se na pohled může zdát jako každé jiné obyčejné dítě. Avšak opak je pravdou. Není jen tak ledajaký. Už jeho vzhled leccos napoví. Chlapec má sytě zlaté rozcuchané vlasy jako kymácející se obilí ve větru. Jeho tvář je bledá jak mramor, ale vždy milá. V očích mu svítí malé hvězdičky a jeho smích se podobá cinkotu rolniček.

Oblečen je do modrofialového kabátu, který zdobí dvě hvězdy na každém rameni. Nosí sněhově bílou košili a kalhoty. Okolo krku má uvázanou růži. V pase je opásán zlatou, širokou stuhou. Na nohou má vysoké černé boty. Na první pohled může působit podivínsky.

Na princi není hlavní jeho zevnějšek, ale především jeho vnitřní krása. Vždyť právě ta dělá člověka člověkem. Chlapcovy vlastnosti jsou především kladné. Je velmi pracovitý a starostlivý. Každý den pečuje o svoji planetku. Vymetá sopky, stará se o nespokojenou a nevděčnou růži. I když princi nikdy nepoděkovala, stejně ji měl rád a byla pro něho tou jedinou.

Malý princ má velmi rád západy slunce, jež ho naplňují štěstím.
Cestuje z planety na planetu, poznává nové lidi a jejich odlišné vlastnosti. Nikdy však nedokáže pochopit, proč většina myslí pouze na sebe. Přesto si dokázal najít přátelé. Ať už je to liška nebo pilot, na všechny má tisíce otázek, sám však neodpoví na žádnou.

Asi jeho nejkrásnější vlastností je představivost. Dokáže pochopit nepochopitelné a vidět neviditelné. Vlastně nám říká, že vše nelze vidět očima, ale musíme hledat srdcem. Malý princ nesoudí, naopak, ukazuje nám, jací lidé jsou. Záleží pouze na nás, jestli se zamyslíme a poučíme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maya K., 26.01.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Malý princ (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­