ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Má sestra

"Čau rodino!" volám a házím školní tašku na zem. "Zdar!" odpovídá sestra. Jmenuje se Tereza a je bohudík o necelé 2 roky mladší. "Je někdo doma?" ptám se. "Ještě ne, ale mamka brzo přijde z práce a půjdeme nakupovat." "To nejde, musím o tobě napsat slohovou práci!" "Opravdu?" vyhrkla nadšeně, "tak napiš: Terezka je hezounká a milounká holka, která má rtíky jako okvětní lístky růží, tvářičky jako 2 šípkové růžičky..." "No to stačí!" říkám a jdu do svého pokoje, opřu si její fotku o monitor počítače a jdu psát.

Světlo tohoto světa poprvé spatřila 4. prosince 1990 v havlíčkobrodské porodnici. Terka je sdředního vzrůstu a na první pohled vás upoutá svou štíhlou a pružnou postavou. Její obličej rámují krásně černé, jako naleštěné uhlí tmavé vlasy. Má výrazný nosík, rudé rtíky, které kolem sebe rozsévají smích, ale pokud vstane levou nohou, můžeme od ní slyšet i velmi negativní a nepěkné věty. Miluje totiž spánek a pokud byste se ji pokusili o prázdninách, kdy se může náramně prospat, v 7 hodin ráno probudit, neumíte si představit ty hromy a blesky létající pokojem. Snad byste se mohli zachránit snídaní do postele nebo alespoň připraveným ranním občerstvením. Ranní vstávání bývá pro ni tedy katastrofou a umění dostat ji brzo z vyhřáté postele je hotovým zázrakem. Ano, je trošku líná, avšak určitě ne jako veš. Co se týče udržování domácnosti v čistotě, nemá konkurenta. Škoda jen, že můj pokojík ji nijak nepřitahuje. Prý ať nezapomenu, jak se vysává. Nejraději nosí pohodlné, sportovně laděné oblečení, ale je třeba upozornit, že nepohrdne eleantními šaty. Její šatník je bohatý na barvy, ovšem převládá barva zelená, kterou je přímo posedlá. Neexistuje nic, co by neměla zeleného. Pro tohoto extroverta představuje tanec všechno. Ráda si skočí, ať už polku nebo disko. Ale úplně nejraději si zabaletí. Dlouhých 10 let (obdivuju tu trpělivost) chodí na balet, nyní se zaměřením na scénický tanec. Nevíte, o čem pojednává Labutí jezero? Kdo tento balet složil? Terka to ví bez dlouhého přemýšlení a dodá, že to už také viděla. Ve společnosti dokáže být přátelská, zdvořilá. Důslednost a upřímnost zaujímají top povahové tabulky. Samozřejmě jako každý má i své chyby. Jmenuji jednu z nich - nedochvilnost. Vážně mi "leze na nervy" s tím "času je dost". Já se pomstím a zavolám na ni, jakmile zdržuje nebo je pozadu: "Brzdo, je třeba přidat plyn!" Ale i přestože mě občas dokáže pořádně vytočit, je to má "ségra" a já ji mám rád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Paja.Mer, 02.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Má sestraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­