ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

Má nejlepší kamarádka (2)

Eliška je moje nejlepší kamarádka. Mám sice hodně přátel, ale jen na ni se dívám jako na kamarádku s velkým "K". Možná je to tím, že se známe už od plenek. Vždycky jsme si spolu hrály ve školce a ve škole jsme spolu seděly v jedné lavici. Když se v mysli vrátím zpátky do první třídy, zjistím, že jsme se obě hodně změnily. Nechaly jsme si narůst delší vlasy, konečně jsme možná dostaly rozum a každá jsme si udělaly sen o tom, jaké bychom chtěly mít v dospělosti zaměstnání. Když se tak ohlédnu zpátky za těch 15 let, co se známe, myslím, že to, co jsme spolu zažily, by nám mohl leckdo závidět. Skoro ve všem si rozumíme a každá z nás umí vycítit, co ta druhá si ve skutečnosti myslí a co ji trápí.
Ale vzhledově jsme každá úplně jiná. Eliška je menší a trošičku baculatější postavy. Její kaštanové husté vlasy sahají zhruba po ramena. Svoje vlasy většinou zdobí nějakou sponkou nebo si dá vlasy do copku. Má šedomodré malé oči, ve kterých jde vidět, jakou má náladu a jak se zrovna cítí. Také se Eliška od ostatních liší tím, že má piercing v jazyku.
Nejraději nosí rifle a mikinu. Možná si budete někdo myslet, že když nosí to co skoro každý, že je obyčejná holka...tak to opravdu ne! Z Elišky totiž vyzařuje něco, co dokáže člověka potěšit a je na první pohled velmi sympatická. Je přátelská, dokáže se během chvilky seznámit se spoustou lidí. Eliška se ráda a nahlas směje. Podle jejího smíchu ji snad pozná každý. Eliška je jinak velmi vtipná. Co slovo, to perla.
Dále je také hlavně upřímná a to si na ní velmi cením, protože já to nesvedu být k někomu upřímná. Někteří lidé ji právě pro tuhle vlastnost nemají rádi a odsuzují ji, protože řekne každému do očí, co si o něm myslí a co by mohl na sobě změnit a jak to má udělat. Další Eliščina kladná vlastnost je ta, že má ráda společnost a ráda se chodí bavit. V létě spolu chodíme na karnevaly a různé zábavy a během školy chodíme s přáteli na diskotéky. Je totiž hodně živá, veselá a tam se dokáže dobře odreagovat.
Eliška zbožňuje zvířata. Má doma dvě kočky, psa a chce si v blízké době koupit potkana. Co na Elku ještě vím, je to, že strašně hodně a ráda spí. Spí totiž skoro pořád. Také vím, že má ráda hudbu, televizi, své kamarády a kuře. Nemá ráda špenát, špatné počasí, alkohol a pavouky.
Co na ní ale nemám ráda, je fakt, že musí mít vždycky poslední slovo a musí mít za každou cenu na všechno odpověď.
Eliška je pro mě a pro ostatní kamarády takové malé veselé sluníčko, které mě dokáže vždy pobavit. Mám ji hodně moc ráda a nikdy bych ji nevyměnila za nic na světě, protože dobré přátelství je jedno z toho, co potřebujeme nutně k životu a měli bychom si toho vážit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mart.i.nka, 04.11.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Má nejlepší kamarádka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­