ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Má mladší sestřička

"Nazdar rodino!" volám a házím aktovku na zem.
"Zdarec!" odpovídá sestra.
Jmenuje se Bára a je bohužel o dva roky mladší.
"Je někdo doma?"
"Ještě ne, ale mamka brzo přijde a jdeme na procházku!"
"To nejde, musím o tobě napsat slohovou práci!"
"Opravdu? Tak napiš: Barunka je milounké hezounké děvčátko, které má rty jako okvětní plátky růží, tvářičky jako dvě šípkové růžičky..."
"No, to stačí," říkám a jdu nahoru na počítač. Opřu si její fotku o monitor a jdu psát.

Závidím jí její kaštanově bujnou kadeř, která splývá až na ramena. Oči má jako studánky, nos malý jako knoflíček a pusa? Ta je věčně otevřená. A dál? Silná postava, na svůj věk poměrně vysoká, zakončená štíhlýma nohama.
Pořád se směje a dělá obličeje. Je pořád veselá a z ničeho si nedělá těžkou hlavu. Pokud bych si od ní něco chtěla vzít, tak právě její optimismus a radost ze života. Někdy mě ale dokáže pěkně vytočit. Dokáže být protivná a ztrapnit mě před někým jí jde také skvěle. Všechno na mě řekne a pak se naoko diví, z čeho jsem tak rozčílená. Moji špatnou vlastností je, že jsem výbušná a toho má sestra dokáže také využít. Velmi ráda mě provokuje. Sice já ji taky, ale to není zas až tak podstatné.
Zatím - a asi i v budoucnu - nebude "kam vítr tam plášť" a bude mít srdce na pravém místě. Neublížila by ani mouše a snad i proto chce být učitelkou v mateřské školce. Co víc o ní napsat? Možná ještě dodám, že jí zas až tak nezávidím sebe, jelikož já ji musím taky štvát. Ale co. Jsme prostě dvě a to už se nezmění. Tak to spolu budeme muset nějak vydržet...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Leblu, 04.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Má mladší sestřičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­