ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 148x Prosím, ohodnoť práci

Má milovaná sestra

Sestry ničím nenahradíš! Dlouhé roky se spolu dělí o dětská tajemství, zármutek i smích.
Jejich důvtip a moudrost si zasluhuje výjimečný dárek.

Pro svou charakteristiku jsem si vybrala člověka, který je mému srdci nejblíž. Mou sestru Karolínku. Je o šest let mladší než já a za pár měsíců oslaví už své desáté narozeniny.

Měří asi 146 cm a má štíhlou postavu. Do obličeje jí padají její nádherné, krátce střižené, světlehnědé vlasy. Na rozdíl ode mě byla obdařena krásným malým nosem a dlouhými, tmavými řasami. Na jejím obličeji jsou ale nejzajímavější její nádherné velké hnědé oči, které zaujmou každého. V létě jsou typické její malé pihy, které se matně vyskytují na jejím nose a částečně i na tvářích. Nejvíce na jejím obličeji vyniknou rty. Když se usměje, její úsměv dokáže snad každému rozzářit den.

Karolínka upřednostňuje spíše elegantní styl, ale sportovním oblečením také nepohrdne. Nejraději nosí barevná trička, sukně a především šaty zářící pastelovými barvami. Nerada se češe, ale nalakované nehty touží mít pořád.

Co se týče povahy mé sestry, na prvním místě je určitě její smysl pro humor. Vždy si musí najít důvod nebo situaci se zasmát. Vždycky ví, jak člověku zvednout náladu a za to ji neskutečně obdivuji. Třeba to, když se dokáže zasmát nad špatnou známkou. Pokaždé bere všechno s nadhledem, všechny překážky se snaží překročit a zasmát se nad nimi. Dokáže být milá i hodná, otevřená i upřímná.
Každý člověk má ale i negativní vlastnosti. Někdy po ránu je vážně na ránu. U snídaně umí být protivná a drzá. Jsou i situace, kdy její smysl pro humor už překračuje meze a pak si ze mě a z ostatních ustavičně dělá legraci. Ale její nejhorší vlastnost je otravnost. To jsou chvíle, kdy se nemá čeho chytit, a tak neustále otravuje. Lézt člověku na nervy je její specialitou. Dokáže se i naštvat a rozzlobit. Ačkoliv jsem její sestra, tak ji to vždy rychle přejde. Je to takový náš malý ďáblík.

Jejím koníčkem je malování. Ve škole chodí na výtvarnou výchovu, kde maluje portréty se svými spolužáky. Navštěvuje také kroužek gymnastiky. Baví ji i míčové hry, nejvíce asi volejbal, který se ji snažím naučit. Zimní sporty jí také nedělají žádný problém. Lyžovat umí velmi dobře a jezdit na bruslích se už konečně naučila minulý rok. Ráda běhá s kamarády venku nebo si hraje.

S Kájou máme velice dobrý vztah. Ano, jsou chvíle, kdy se navzájem nemůžeme vystát, ale přesto všechno držíme při sobě a jsme tu jedna pro druhou. Nedokázala bych si bez ní můj život představit. Miluji její osobnost. Vím, že se na ni můžu vždy stoprocentně spolehnout a ona na mě. Jsem nejšťastnější člověk, protože mám tu nejbáječnější sestru na světě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Má milovaná sestraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)