ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 216x Prosím, ohodnoť práci

Má maminka


OSNOVA:

1. Maminka
2. Popis
3. Povaha
4. Charakteristika


Jelikož se moje rodina před nedávnem rozrostla o jednoho člena, a tudíž už nejme 3 ale čtyři, vybrala jsem si hlavní a zároveň nejdůležitější osobnost, která se o toto rozšíření zasloužila. Mám na mysli mou maminku. Bez ní by se tento zázrak zvaný Tomášek nemohl uskutečnit.

Mamka má jméno staročeského původu, které v překladu znamená "mladá". Svátek slaví 8.2., jmenuje se tedy Milada. Maminka bude oslavovat už své 33. narozeniny, ale vůbec tak nevypadá, není ani vysoká, ani malá, je tak akorát. Má docela krátké kaštanové vlasy, ve kterých jsou pramínky rudé růže a slunečního paprsku. Hnědé oči jí zvýrazňují tvar obličeje. Jedinou vadou na obličeji je malá jizvička na nosíku, kterou si udělala v dětství při pádu z postele.

"Miluje" knížky, zvláště má v oblibě historické romány, zvířátka (jorkšírské teriéry) a také filmy všeho druhu. Má velký luštitelský, karetní a kuchařský talent. Humor jí taky není cizí. Když zrovna nepracuje, věnuje se nejen mně, ale i malému pětiměsíčnímu bráškovi Tomáškovi, a stará se též o chod domácnosti. Kuchařský talent dokazuje svými výbornými recepty, které potěší nejeden náročný žaludek. Každý, kdo ji zná, o ní prohlašuje, že je laskavá, plná porozumění a elánu, cílevědomá a prioritou je pro ni rodina.

Moje maminka má čtyři sestry, přičemž je z nich nejmladší, ale není vůbec rozmazlená (jak to bývá u nejmladších členů rodiny), ba naopak. Je skromná a dokáže udělat z mála velkou hromadu. Je to ten nejmilejší a nejhodnější človíček, co znám. Dokáže mi pomoci v nesnázích a dokáže i velmi dobře poradit. Je to ta nejlepší maminka na světě. Mám ji moc ráda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kickina, 04.10.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Má maminkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­