ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.69
Hodnoceno: 578x Prosím, ohodnoť práci

Linda

Na základní škole jsem navštěvovala hodiny klavíru. Tam jsem se seznámila s dívkou, o které bych si tehdy ani nepomyslela, že se stane nepostradatelnou součástí mého života a velmi dobrou kamarádkou. Už skoro sedmnáct let se na svět usmívá malé sluníčko jménem Linda.

Linda je středního vzrůstu a na první pohled vás upoutá svou štíhlou a pružnou postavou. Její obličej rámují tmavohnědé a lehce kudrnaté vlasy. Pod černým obočím jí plápolají dva veselé hnědé ohníčky s krátkými řasami. Má výrazný nosík, rudé rtíky, které kolem sebe rozsévají smích a vlídná slova. Nejraději nosí pohodlné, sportovně laděné oblečení, ale je třeba upozornit, že nepohrdne elegantními šaty či dámskými kostýmky. Jednoduše řečeno, i kdyby přišla v pytli od brambor, byla by okouzlující. Sluší jí snad úplně všechno.

Linda je prototypem ideální kamarádky. Z vlastní zkušenosti o ní mohu tvrdit, že pokud je to nutné, rozdá se pro vás na malinké kousíčky. Je to moje soukromá vrba, a proto mám-li nějaký problém, nebojím se k ní přijít pro radu. Velmi mi pomohla v těžké životní zkoušce. Ona prostě není ten člověk, který by vás nechal plácat se v blátě. Je vstřícná a ochotná, ale ne aby vás nachytala při lži nebo přetvářce! V tomhle směru není tolerantní. Nechybí jí upřímnost a vtip. Podlost a nefér jednání? Tyto vlastnosti byste u ní těžko hledali. Dokáže člověka přesvědčit a v hádce ji málokdo přemůže. Zasazuje přesně mířené rány, nepoužívá však žádných urážek. Pozor na ni, je to liška podšitá. Když bude chtít, dostane vás tam, kam se jí zlíbí. Po její tváři se mraky honí zřídka. Stává se to v případě, kdy jí někdo nespravedlivě ublíží.

Linda je sportovní talent. Hledáte-li přeborníka v běhu nebo gymnastice, obraťte se na ni. V zimě věčně "sedí na lyžích". Ve škole ji baví zeměpis a jazyky. Nové informace sbírá v knihovně a odebírá časopisy o cestování. Televizi moc nesleduje. Nejraději navštěvuje cizí země, ale pozvete-li ji na procházku do hor, jistě vás neodmítne. Hraje na klavír a pomaloučku se učí na kytaru, umí také hezky zpívat. Žádná hudba jí není cizí. Poslouchá hlavně trampské písně. S dechovkou ale na ni nechoďte. Pokud ji neuvidíte toulat se po lesích, na vycházce se psem nebo uhánět s větrem o závod, určitě ji naleznete na hodině moderního baletu. Od září též navštěvuje kurz společenského tance. Moje kamarádka strašně ráda spí. Ranní vstávání je pro ni katastrofou a umění dostat ji brzy z postele je hotovým zázrakem. Linda je velký labužník. Většinou jídlo hodnotí slovy: "Hm, to je báječné." Je tu však jeden malý problém, nemá ráda slané polévky, takže v hodinách technologie ji kamarádky k přípravě tohoto pokrmu vůbec nepouštějí, jinak by se mohla polévka stát takřka nepoživatelnou.

Linda je pilná jako včela a pořád má co na práci, jinými slovy "nestíhá". Své úkoly plní poctivě, jen někdy si taky trochu "zalajdačí". Jakmile ji vyučující přistihne při snění, snaží se pohotově zareagovat. Málokdy to má ale ten patřičný efekt. Je to cílevědomá mladá slečna a většinou ji nic neodradí od vytouženého cíle. Nechce se na nikoho vázat, vždyť přece není nic zlého na tom být soběstačná. Chce vystudovat vysokou školu a najít v životě zaměstnání, které ji bude uspokojovat. Má jen jednu drobnou chybu. Je někdy (vždycky) nedochvilná a vážně mi "leze na nervy" s tím svým "času dost". Já se jí pomstím a zavolám na ni, jakmile zdržuje nebo je pozadu: "Brzdo, je třeba přidat plyn!"

Lindu mám hrozně ráda a nedám na ni dopustit. Přeji si, aby naše přátelství trvalo i nadále.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: V.M., 28.08.2003

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
LindaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­