ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Lidé ve znamení býka

  • býk je 2. astrologické znamení zvěrokruhu; řadíme jej mezi zemská znamení; vládcem tohoto znamení je Venuše

Ve znamení býka jsou lidé narození mezi 21. dubnem a 21. květnem.

Býk má smysl pro praktické a materiální věci, je pro něj důležité zázemí. Dokáže ocenit luxus, a proto se jím taky rád obklopuje. Když si něco umane nebo se nadchne pro nějakou myšlenku, neúnavně na ní pracuje. Je dost tvrdohlavý, takže ho těžko přesvědčíte.

Mezi jeho klidné vlastnosti patří zodpovědnost a spolehlivost. Má klidnou a vyrovnanou povahu. Pokud jste narozeni v tomto znamení, jste nejspíš obdařeni půvabem a vkusem. Když mluvíte, vyzařuje z vás smyslnost a touha po romantice. Jste divoce vášniví a žádostiví, rozhodně nejste ten typ, o kterém ostatní nevědí.

Každý by měl chtít, aby se do něj býk zamiloval, protože je stálý a milující. S ním máte jistotu, že na vás aspoň rok bude často myslet.
Býci jsou trpěliví a čekání jim nevadí, hlavně když bude práce pořádně a důsledně odvedená. Už odmalička jsou jako dospělí, ale smysl pro odříkání nemají. Když s nimi půjdete na party, užijete si nejspíš spoustu zábavy i vypitých láhví alkoholu.

Co se tedy ale býkovi moc nedaří, je tolerance. Trpí předsudky a nesnášenlivostí, pomlouvat někoho s kamarádem nebo kamarádkou býkem je maraton. Je to ve většině případů povaleč, užívá si dobrého jídla a pití.

Uklízet s ním je samé přemlouvání, protože býk rád sbírá předměty a lpí na svém majetku. Obvykle neví, které z věcí by měl vyhodit, protože by si nejraději nechal všechny.

Pokud vás někdy využije, nezlobte se na něj. Nechat se vydržovat je část jeho povahy, ale jinak je to dobrosrdečný a laskavý člověk.

Býci stojí nohama pevně na zemi, jsou to jednoduše realisté. Nikdy neriskují, protože zázraky nejsou v jejich seznamu povolených a skutečných věcí.

Až pro něj budete chtít vybírat dárek, musíte sáhnout hluboko do kapsy. Býci milují vše, co je vkusné a luxusní - drahé hodinky, kosmetiku či šperky. V módě se vyznají a zbožňují ji, hlavně elegantní kousky. Takže v případě tohoto typu dárku se raději poraďte s módním časopisem.

Další, co by mu mohlo udělat radost, je předplatné časopisu o bydlení nebo dekorace do domu. Hlavně musíte vše pečlivě a hezky zabalit, protože tito lidé dají hlavně na vnější dojem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lidé ve znamení býkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)