ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.51
Hodnoceno: 91x Prosím, ohodnoť práci

Let

  • nepřímá charakteristika (= vyvozuje závěry o člověku na základě jeho jednání v konkrétních situacích; čtenář si sám učiní vlastní představu)

"Ehm, pane," začíná na mne nejistě mluvit, "nezdá se vám něco podivného na tom muži, co sedí támhle naproti?" Pohlédnu na muže, zřejmě jižního původu. Nehnutě sedí na sedačce. "Ne, nic zvláštního, pane," řeknu klidně. "Ale přece vám to musí být jasné," nedá se odbýt můj zjevně nervózní spolucestující, "víte, po tom osudném září bývají letadla unášena téměř denně!" "Ale kdo by unášel letadlo, které míří do naší malilinkaté zemičky!?" "Přece tento muž! Je to jasný terorista! Vždyť si ho pořádně prohlédněte! Jak tam sedí s tím svým notebookem a jak sleduje letušku! Ten se chopí první příležitosti i nás!" "Ale proboha, tomu byste nevěřil!"

...

Přišla turbulence a letuška zamířila někam za závěs. Můj spolucestující si začal s čela stírat studený pot. Je zvláštní, jak se rázem z celkem slušně až ulízle vypadajícího člověka vytratí všechna důstojnost, když čelí imaginárnímu strachu. "Teď uvidíte!" prohlásil vítězně a zároveň hystericky, aniž by spouštěl oči z údajného teroristy. Terorista ale seděl přikován ke své sedačce a nespouštěl oči z místa, kam zmizela letuška. Můj spolusedící začal těžče oddychovat. Ale co oddychovat! Funěl tak, že ho muselo být slyšet až na Kavkaz!

...

Letadlo přistálo. Můj spolusedící se podiveně díval na teroristu. Tu se náš terorista konečně pohnul. "Ježiši, já su tak šťasten, že su živ! Já myslel, že ten let nepřežiju! Počítal jsem už andělíčky!" prohlásil tento nešťastný muž považovaný za teroristu s neskonalou radostí. A v tom mi to došlo, tento člověk se bál létání. Tento poznatek neunikl ani mému sousedovi. Vypadal jako rajče. Je možné, že lidská tvář může dosáhnout až takového odstínu rudé? Viděl jsem to opravdu poprvé.

...

V hale jsem ještě na okamžik spatřil spolucestujícího, který málem obvinil neznámého muže z terorismu. Něco vykládal pravděpodobně svým dětem a ženě, vůbec nevypadal jako v letadle - panickou hrůzu ve tváři vystřídalo něco neutrálního až vítězného a domýšlivého.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 15.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
LetMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­