ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Lennie a George (literární postavy)

  • Lennie a George jsou literární postavy z novely O myších a lidech od Johna Steinbecka

Lennie je mentálně postižený, miluje hebké věci (hlavně vlasy a samet) a malá zvířátka. Moc rád se s nimi mazlí. Naneštěstí si neuvědomuje, že je silný a zvířátka vždy zabije. U žen zase obdivuje jejich šaty a vlasy, které s nemalou oblibou hladí, až jim to může být nepříjemné.
Je urostlé postavy a hodně pracovitý - udělá práce za tři. K jeho pracovitosti přispívá také to, že udělá vše, co se mu řekne.

Jeho nejlepším přítelem a ochráncem je George, který je na rozdíl od Lennieho chytrý, avšak ne tak silný a velký. Práce mu jde i tak velmi dobře od ruky.
George se o Lennieho stará, vymýšlí pro něj dokonce sen - vlastní farmu, kde by se mohl starat o své oblíbené králíky.
Má Lennieho rád, i když si z něj občas dělá srandu nebo je na něj hrubý.

Po vraždě Curleyho manželky nalezne George Lennieho na místě, na kterém se dohodli, že se tam případně schová, udělá-li něco špatného. Aby zabránil Lennieho lynčování, raději ho zabije sám...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kacass, 23.05.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lennie a George (literární postavy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­