ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.74
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Krteček (pohádková postava) (2)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2014 znělo Je s ním legrace, i když je jen 2D a jednalo se o charakteristiku filmové animované postavy

Ke své charakteristice jsem si vybrala Krtečka, protože ho miluji od dětství víc než jakoukoliv jinou pohádkovou postavičku.

Krteček je velice kamarádský a ochotný, pomůže každému, když má nějaký problém.
Taky je ale opravdu hodně zvídavý. Jakmile spatří nějakou věc, nepřemýšlí a hned se po ní vrhne. Proto je někdy trochu lehkomyslný, ale to se mu dá prominout.

Krteček má rád svoje přátele myšku, zajíce a ježka, kterým vždy a velice rád pomůže a podělí se s nimi o vše, co se dozví nebo co uvidí. Není ani trochu lakomý.

Nemá rád nepořádek, proto má svůj "domeček" velice čistotný.

Nikdy taky jen tak nesedí a nedívá se, jak jeho kamarádi pracují, vždy jim rád pomůže a práci vykonává s velkým elánem i nasazením.

I kdybychom si řekli, že krteček nemá žádné špatné vlastnosti, tak je to celkem pravda. Přece jen se tu ale jedna najde - velice rád totiž dělá svým kamarádům naschvály.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mishelllll, 07.11.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krteček (pohádková postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­