ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 97x Prosím, ohodnoť práci

Krakonoš (pohádková postava)

V následujících odstavcích bych rád charakterizoval jednu z hlavních postav Krkonošských pohádek.

Krakonoš nosí na hlavě klobouk, který mu zakrývá jeho dlouhé hnědé vlasy. Vousy má stejné barvy, takže nejde poznat, kde vlasy končí a kde mu již začínají vousy. Neumím si ho představit jinak než s dýmkou, kterou pomalu kouří.

Chodí krásně oblečen. Na bílé košili má hnědou mysliveckou vestu a celý je překrytý tmavě zeleným pláštěm, který mu sahá až po kolena. Nosí také hnědé kalhoty sladěné s vestou. V ruce drží dřevěnou hůl téměř stejně vysokou jako on.

Krakonošovým nejvěrnějším společníkem je sojka, jež mu podává informace o všem, co se děje v jeho revíru.

Jeho typickou vlastností je dobrosrdečnost. S každým člověkem to myslí dobře, ale je výbušný, takže když ho jeho úhlavní nepřítel Trautenberk naštve, sešle na něj pořádný déšť. Rád si povídá s lidmi, ale do hor málokdy někdo přijde. Snad jen když si jde postěžovat někdo z Trautenberkových poddaných. Vždycky je ale rád vyslechne a zkusí jim pomoci.

Když jsem byl malý, byly Krkonošské pohádky moje oblíbené. Všechny jsem je tehdy zhlédnul nejméně desetkrát, ale od té doby jsem je už pěkných pár let neviděl. Krakonoše a Trautenberka jsem vždycky považoval za chytře pojatou verzi Pata a Mata.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krakonoš (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)