ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Kdo jsem, co je pro mě příznačné a čím se liším od ostatních lidí...

  • vlastní charakteristika s prvky zamyšlení

Jmenuji se Nela Františka a moje skautská přezdívka je Vážka. Tuto přezdívku jsem nezískala jen tak, bylo tak rozhodnuto v rámci mého chování k druhým lidem - pořád jsem se totiž do někoho NAVÁŽELA. I když dnes už to nedělám, přezdívka mi zůstala.
Podle mého druhého jména, tzv. křestního, můžete usoudit, že jsem křesťanem. Ano, od svých 16 let patřím Kristu, a to proto, že jsem se po mé konverzi a dlouhém období katechumenátu nechala pokřtít. Je ze mě tedy katolík římského ritu.
O více jak deset let později se nechávám biskupem Františkem Václavem v katedrále Božského Spasitele biřmovat a přijímám jméno mé druhé svaté patronky Marie. Již jsem tedy křesťanem dospělým - na pravé kapse kroje nosím červený liliový kříž na znamení této mé křesťanské dospělosti. Snažím se navštěvovat bohoslužby a různá společenství a také pomáhat ve farnosti - to mne opravdu těší.

Jaká jsem a co mě baví?
Především jsem ráda mezi lidmi, které znám dobře, mezi neznámými se cítím trochu nesměle a ostýchám se, ale když ty lidi poznám a oni mne, tak je to hned veselejší.
Ráda se směji a miluji hudbu - dalo by se říct téměř jakoukoliv, která má rytmus a nějaký ten tón. Hraji na kytaru, flétnu a začínám na varhany. Varhany jsou pro mě zatím takovým trochu tajemstvím, a proto k nim chovám až posvátnou úctu, ale velmi ráda za ně zasedám, zkouším, co a jak se dá.
Někdy, když mám náladu, tak se pustím do četby - byly doby, kdy jsem četla kde co, ale nyní jsem již docela vybíravá a čtu jen to, co mne opravdu zajímá. Také jsem "věčným studentem", pořád do něčeho šťourám, v něčem se přehrabuji a listuji, podtrhávám a píšu. Již jsem napsala pár publikací a na dvou ještě pracuji, jsou to Sakrální památky obce Vražné a Články o čistotě - z hlediska křesťanského.
Také často něco vyrábím a zkouším neustále nějaké novinky... Abych nezapomněla, miluji přírodu a ze zvířat mi jsou milí psi i kočky a nejvíc miluji opice, jsou prostě vtipné.
To jsou věci, které mne baví a jsou pro mě příznačné.

Čím se od ostatních lidí odlišuji?
Mnoho toho bylo řečeno již v předešlých dvou odstavcích, ale myslím si, že každá lidská bytost je něčím výjimečná a má to své, čím se odlišuje od ostatních. Poté co jsem na delší dobu opustila skautskou rodinu, jsem se do ní po dlouhém uvažování zase vrátila a moc si vážím toho, že mě mí bratři a setry tak vlídně přijali... Každý člověk dostal od Boha mnoho milostí a je na něm, jak s nimi naloží.
Teologie, jazyky, pedagogika - to je to, co mně opravdu baví a to, co vím ze skautské praxe, bych chtěla předávat dál dalším generacím. Takový je tedy můj cíl a nehodlám se ho jen tak vzdát. Rovně - přes překážky - zpátky ani krok! Myslím si, že mé vlastnosti a schopnosti jsou natolik vyspělé, že se můžu ucházet o místo frekventanta na čekatelském a posléze i vůdcovském lesním kurzu.

Jsem flegmatický introvert, ačkoliv když jsem někdy v ráži, stává se ze mne tak trochu cholerický extrovert.

Jsem přátelská, pracovitá, dochvilná, pořádná, veselá, mám ráda Boha a lidi kolem sebe, snažím se mít ráda i protivy a nepřátelské osoby. Mám ráda pevný řád, ale menší změny mi moc nevadí.

Mám nízké sebevědomí a malou přirozenou autoritu, mnohdy neumím říkat "NE", jen velmi nerada lžu a mluvím sprostě. Někdy bývám lenivá a trochu se nepěkně vyjadřuji o svých bližních. Nemám ráda a špatně zvládám stres, to pak vždy zmatkuji.

Tak to jsem celá já...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 22.05.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdo jsem, co je pro mě příznačné a čím se liším od ostatních lidí...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­