ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Kdo jsem, co je pro mě příznačné a čím se liším od ostatních lidí...

  • vlastní charakteristika s prvky zamyšlení

Jmenuji se Nela Františka a moje skautská přezdívka je Vážka. Tuto přezdívku jsem nezískala jen tak, bylo tak rozhodnuto v rámci mého chování k druhým lidem - pořád jsem se totiž do někoho NAVÁŽELA. I když dnes už to nedělám, přezdívka mi zůstala.
Podle mého druhého jména, tzv. křestního, můžete usoudit, že jsem křesťanem. Ano, od svých 16 let patřím Kristu, a to proto, že jsem se po mé konverzi a dlouhém období katechumenátu nechala pokřtít. Je ze mě tedy katolík římského ritu.
O více jak deset let později se nechávám biskupem Františkem Václavem v katedrále Božského Spasitele biřmovat a přijímám jméno mé druhé svaté patronky Marie. Již jsem tedy křesťanem dospělým - na pravé kapse kroje nosím červený liliový kříž na znamení této mé křesťanské dospělosti. Snažím se navštěvovat bohoslužby a různá společenství a také pomáhat ve farnosti - to mne opravdu těší.

Jaká jsem a co mě baví?
Především jsem ráda mezi lidmi, které znám dobře, mezi neznámými se cítím trochu nesměle a ostýchám se, ale když ty lidi poznám a oni mne, tak je to hned veselejší.
Ráda se směji a miluji hudbu - dalo by se říct téměř jakoukoliv, která má rytmus a nějaký ten tón. Hraji na kytaru, flétnu a začínám na varhany. Varhany jsou pro mě zatím takovým trochu tajemstvím, a proto k nim chovám až posvátnou úctu, ale velmi ráda za ně zasedám, zkouším, co a jak se dá.
Někdy, když mám náladu, tak se pustím do četby - byly doby, kdy jsem četla kde co, ale nyní jsem již docela vybíravá a čtu jen to, co mne opravdu zajímá. Také jsem "věčným studentem", pořád do něčeho šťourám, v něčem se přehrabuji a listuji, podtrhávám a píšu. Již jsem napsala pár publikací a na dvou ještě pracuji, jsou to Sakrální památky obce Vražné a Články o čistotě - z hlediska křesťanského.
Také často něco vyrábím a zkouším neustále nějaké novinky... Abych nezapomněla, miluji přírodu a ze zvířat mi jsou milí psi i kočky a nejvíc miluji opice, jsou prostě vtipné.
To jsou věci, které mne baví a jsou pro mě příznačné.

Čím se od ostatních lidí odlišuji?
Mnoho toho bylo řečeno již v předešlých dvou odstavcích, ale myslím si, že každá lidská bytost je něčím výjimečná a má to své, čím se odlišuje od ostatních. Poté co jsem na delší dobu opustila skautskou rodinu, jsem se do ní po dlouhém uvažování zase vrátila a moc si vážím toho, že mě mí bratři a setry tak vlídně přijali... Každý člověk dostal od Boha mnoho milostí a je na něm, jak s nimi naloží.
Teologie, jazyky, pedagogika - to je to, co mně opravdu baví a to, co vím ze skautské praxe, bych chtěla předávat dál dalším generacím. Takový je tedy můj cíl a nehodlám se ho jen tak vzdát. Rovně - přes překážky - zpátky ani krok! Myslím si, že mé vlastnosti a schopnosti jsou natolik vyspělé, že se můžu ucházet o místo frekventanta na čekatelském a posléze i vůdcovském lesním kurzu.

Jsem flegmatický introvert, ačkoliv když jsem někdy v ráži, stává se ze mne tak trochu cholerický extrovert.

Jsem přátelská, pracovitá, dochvilná, pořádná, veselá, mám ráda Boha a lidi kolem sebe, snažím se mít ráda i protivy a nepřátelské osoby. Mám ráda pevný řád, ale menší změny mi moc nevadí.

Mám nízké sebevědomí a malou přirozenou autoritu, mnohdy neumím říkat "NE", jen velmi nerada lžu a mluvím sprostě. Někdy bývám lenivá a trochu se nepěkně vyjadřuji o svých bližních. Nemám ráda a špatně zvládám stres, to pak vždy zmatkuji.

Tak to jsem celá já...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdo jsem, co je pro mě příznačné a čím se liším od ostatních lidí...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)