ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 209x Prosím, ohodnoť práci

Kdo hledá přátele bez chyb, bude bez přátel


Pozn.: Charakteristika kamaráda s prvky vypravování a úvahy

OSNOVA:
1. Můj život ovlivnil i kamarád
2. Kladné i záporné vlastnosti mého kamaráda
3. Co pro mě znamená slovo kamarád

V životě mě ovlivnilo mnoho lidí, někteří více, jiní méně. Pokud mám psát o svém kamarádovi, se kterým jsem trávil hodně času hlavně na základní škole, bude to určitě Martin.
Nyní už ani jeden z nás nemá tolik času, dojíždíme každý do jiné školy, ale přesto se vídáme alespoň o víkendech na fotbale, který spolu hrajeme.
Martinovi je šestnáct let a bydlíme ve stejné vesnici. Původně chtěl jít na školu se sportovním zaměřením, ale neuspěl, tak studuje na střední obchodní škole v Kolíně. Martin je na první pohled klidná povaha. Ale opravdu jen na ten první. Jakmile se objeví nějaký problém, který nemůže ihned vyřešit, začne se rozčilovat. Při fotbalu se v zápalu hry dokáže pohádat i s rozhodčím, ale nejvíce ho asi dokážu "vytočit" já, když se začnu smát – ne jemu, ale tomu jeho věčnému rozčilování a nadávání. To je schopný vynadat i mně. Nic si z toho nedělám, protože vím, že o tom stejně za chvíli nebude vědět. Je také velký nepořádník. Většinu věcí dělá tak, jak se mu chce a ne tak, jak by se mělo. Pořádek mu nic neříká (hlavně v pokoji) a plno věcí také zanedbával, což se mu projevilo v pololetí na vysvědčení. Ze základní školy na hodně špatné známky nebyl zvyklý a myslel si, že se to dá i tady nějak zvládnout. Ale v pololetí přišlo zklamání. Doufám, že ho to poučí a začne brát školu víc vážně, aby to na konci školního roku napravil.

Můj kamarád má samozřejmě také mnoho dobrých vlastností. Dokáže být dobrým kamarádem a pomoci, když to druhý potřebuje. Jsou to třeba jenom maličkosti, ale dokážou potěšit a utvrdit v tom, že mám prima kamaráda. Vzpomínám si alespoň na jednu, kdy jsem mohl mít průšvih: Byli jsme se koupat a v určitou hodinu jsem měl být doma, ale bohužel jsme to nějak nestíhali. Vím, že moje maminka je v těchto věcech velice zásadová a kdo poruší dohodu, bude za to platit; už jsem viděl další výlety za koupáním černě, ale Martin přemluvil svého tatínka, aby mě rychle odvezl domů a neměl jsem průšvih. Sice se mu moc nechtělo, ale jel a já to stihl na poslední chvíli, takže koupání ohroženo nebylo.

Myslím si, že kamarádi si mají pomáhat a nenechat toho druhého na holičkách. Pomoci mu vyřešit problém, ať už materiální nebo psychickou podporou. Proto díky přátelům se člověk nikdy nemůže dostat na dno a prožije bohatý život plný zážitků. Mít kamaráda, proto se musí něco udělat. Nemůže se jenom brát, ale také dávat. Mít kamaráda je pěkná věc a vůbec nevadí, že není po všech stránkách super a na sto procent.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sunny, 20.03.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdo hledá přátele bez chyb, bude bez přátelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­