ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Kamarádka s velkým "K"

Znáte ten pocit smát se a nevědět čemu, nebo brečet a nevědět proč? Pokud ano, určitě si vybavíte člověka, jenž je při tom vždy s vámi. Není to jen kamarád, ale je to nejlepší přítel. Ten, před kterým můžete myslet nahlas. A kdo že je tím mým nejlepším přítelem?

Drobná 28letá slečna. Když píšu drobná, mám na mysli opravdu malinká a štíhlá. Její kaštanové vlasy sahají až po lopatky. Jsou rovné a na temeni hlavy rozčepýřené. Ofinu nosí sčesanou na patku, která jí občas padá do očí. Její oči jsou přímo uhrančivé. Mají mandlovitý tvar. Jejich barva se mění z temně zelené na čokoládově hnědou. A její pohled, ten je opravdu pronikavý a téměř vždy jím dosáhne všeho, co chce. Také se v nich odráží vše, co prožila, všechno zlé i dobré. Prostě to, čemu se říká život. Nad očima se jí klene dokonale vytrhané obočí a pod očima drobný symetrický nos ozdobený stříbrným piercingem ve tvaru květiny na levé straně. Má úzké rty věčně rozzářené obrovským, laskavým úsměvem. Pravidelné rysy jejího obličeje zjemňují drobné uši vždy ozdobené jinými náušnicemi, ne však kruhy, ty jsou již dávno z módy, jak by řekla.

Její styl je prostá sportovní elegance. Své štíhlé nohy nejraději obléká do džínsů, k nimž si bere jedině boty na vysokém podpatku. Tím se jí nohy prodlouží a ještě zeštíhlí. K tomu si nejraději vezme barevné tričko, mikinu anebo svetřík. I když se to možná nezdá, její oblečení je vždy skvěle promyšlené, snad proto, že než někam jde, nejméně 3krát se převlékne. Oblečení, které nosí, nemusí být nejdražší, ale vždy značkové, kvalitní a šik. Její slabinou jsou boty, jichž má snad 40 párů a džíny, které jsem již přestala počítat.

Pryč teď s jejím zevnějškem. Jaká je má kamarádka s velkým "K" doopravdy uvnitř?
Má milou, velmi společenskou povahu. Miluje zvířata a svojí malinkou holčičku. Je velmi citlivá a někdy urážlivá. Ovšem pro mě je to nejlepší kamarádka, jakou jsem si mohla přát. Vím, že kdybych u ní zazvonila ve tři hodiny ráno, otevřela by, uvařila kávu a až do rána mě poslouchala, i když bych vlastně ani mluvit nemusela, vždy totiž pozná, co mě trápí.

Nakonec prozradím jméno mojí nej. Jmenuje se Simona. A opravdu každému přeji, aby měl jednu takovou skvělou kamarádku, jakou mám já.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sONIN4, 30.08.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kamarádka s velkým "K"Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­