ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Kamarád na život a na smrt

Když jsem se rozhodovala, koho si pro tuto charakteristiku vyberu, napadlo mě mnoho lidí. Mám docela hodně přátel a přemýšlela jsem i o své sestřičce, které jsem už věnovala nejednu slohovou práci. Nakonec jsem ale zvolila osobu, jež je mi v poslední době nejblíže, mého kamaráda Filipa.

Zasáhl do mého života jako blesk z čistého nebe. Přivalil se jako velká voda. Známe se teprve necelý rok, ale když jsem s ním, mám pocit, že ho znám téměř jako své vlastní boty.
První co mě na něm upoutalo, byl jeho neutuchající smysl pro humor. Snaží se být vždy středem pozornosti a baví své okolí historkami ze své nevyčerpatelné pokladnice zážitků. Je bezedná studnice dobrých nápadů, takže se s ním člověk nikdy nenudí. Měl by si ale dát pozor na své příliš vysoké sebevědomí, někdy se totiž ve společnosti chová jako slon v porcelánu. Kdo ho ovšem zná blíže, ví, že se dokáže i zklidnit. Z prskající rachejtle se umí přeměnit v lehce plápolající knot svíčky, jenž přináší klid a pocit bezpečí. Můžu se na něj stoprocentně spolehnout, nikdy by se ke mně neobrátil zády. Snesl by pro mě modré z nebe.

Jak říká Aristoteles:
Přítel je ten, kdo se spolu raduje z dobra, jehož se dostane druhému, a kdo spolu s ním cítí bolest, když má zármutek, ne snad z nějakého jiného důvodu, nýbrž pouze kvůli němu.
A proto jsem ráda, že jsem právě takového přítele našla.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Turoňová, 20.11.2008

­­­­

Slohová práce Kamarád na život a na smrt ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kamarád na život a na smrtMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­