ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Kamarád Filip

Pro mou charakteristiku jsem si vybrala mého dobrého kamaráda. Jmenuje se Filip a v říjnu oslaví své 21. narozeniny. Tento rok maturuje.

Filip je vyšší postavy, měří zhruba 177 cm. Je hubený a na jeho tělu se rýsuje spousta svalů. Má krátké tmavé vlasy, křivý nos a široká, úzká ústa. Na jeho obličeji jsou ale nejnádhernější jeho krásné, modré oči. Když se usměje, rozzáří okolí.

Filip je sportovní typ, a tak nejraději nosí sportovní oblečení. Nesnáší ale to nekvalitní a neznačkové. U obchodů jako New Yorker nebo H&M si vždy poklepe na čele. Quiksilver nebo Horsefeathers - to jsou přesně jeho oblíbené značky.

O Filipových vlastnostech bych toho mohla napsat spoustu. Ale myslím, že je pro své okolí známý zejména pro svůj smysl pro humor. Má neustále potřebu si z někoho dělat legraci. Když chce, tak dokáže být i milý a hodný. Vždy, když mám s něčím problém, on se mi pokouší pomoci a zlepšit mi náladu. Je to opravdový kamarád. Někdy však řekne věc, která vyzní špatně, i když to vlastně zle nemyslí, a to bych přiřadila k jeho horším vlastnostem.

Jeho největšími koníčky jsou stoprocentně fotbal a snowboarding. Fotbal hraje dokonce závodně. Miluje jízdu na snowboardu, hory, sníh a celkově celou zimu.

S Fílou mám - troufám si říct - dobrý vztah. Známe se teprve pár měsíců, ale mně někdy připadá, jako bych ho znala celý život a on mě. Vždycky ví, jak mi je a čím mi zlepšit náladu. Bydlíme od sebe několik kilometrů, a proto se moc nevídáme. Ale skoro každý den si píšeme a já mam pocit, že vždy stojí při mně, i když jsme od sebe daleko. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost poznat takového člověka, jakým je on.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rumli, 29.05.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kamarád FilipMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­