ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

John Coffey (filmová postava)

Rozhodl jsem se charakterizovat hlavní postavu filmu Zelená míle (The Green Mile, 1999), Johna Coffeyho, jehož ve snímku ztvárnil herec Michael Clarke Duncan.

John je velmi vysoký muž s černou barvou pleti, širokými rameny a svalnatým tělem, jenž nastoupí do věznice, kde čeká na trest smrti.
Hned jak vejde, podá ruku šéfovi věznice, jen tak bezdůvodně. Už od toho momentu jsem poznal, že bude velmi citlivý a věci prožívá.

Nebylo mu zrovna shůry dáno, což se projevovalo v určitých situacích, které měl řešit, ale vždycky, když někoho trápil nějaký problém, John ho z něj doslova vysál do sebe. Byl ochotný pomoci lidem, ačkoliv ti kvůli barvě jeho pleti k němu příliš shovívaví nebyli.

Postupně se John spřátelil s téměř všemi členy věznice. Byl kamarádský a přátelský, každému chtěl pomoci. Stejného člověka byste v cele odsouzených na smrt těžko hledali. John byl vlastně svým způsobem ve věznici rád, protože tam měl přátele. Venku na něj nic dobrého nečekalo...

Když nadešel čas jeho smrti, všichni členové věznice včetně strážců brečeli. Než ho měli usmrtit, přišel k němu šéf věznice a podal mu ruku, jen tak bezdůvodně.
John Coffey dokázal pohnout nejen s lidmi, ale i s kamennou tváří šéfa věznice.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 03.12.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
John Coffey (filmová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­