ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Jean de Conti (literární postava)

OSNOVA:

I.Jméno a základní zařazení postavy
II.1. Charakteristika vnější
2. Charakteristika vnitřní
III.Proč mne charakterizovaná postava zaujala?

Jean de Conti, hugenotský šlechtic a hezký mladý muž, je hlavním hrdinou knihy Plavčík Jean, jejímiž autory jsou Eva a Pavel Dolejší - spisovatelé křesťanských knih.

Plavčík Jean má pěknou postavu a není zdaleka moc vysoký. Myslím, že každý si ho představuje jinak. Známé nám však je, že jeho hlavu zdobí nejdříve tmavší, postupně však světlejší houština vlasů, protože je má vyšisované sluncem, pod kterým se velmi často pohybuje. Důležité však je, jak si Jeana představuji já.
Oči má čokoládově hnědé, skoro černé. Z jeho barvy vlasů je patrná tvrdá práce pod sluncem. Velmi obvyklým jevem u něj je, že jako plavčík chodí neustále bos a nosí potrhanou košili. Nejdůležitější je však jeho vnitřek.

I kdyby vypadal kdovíjak ošklivě, stále bych si ho vážila díky jeho statečné povaze. A čím si mě ještě také získal, je jeho schopnost odpustit. Na palubě mohl zabít muže, který zavraždil jeho milé - matku a otce. Jean mu však odpustil. To ovšem zanechalo velkou stopu ve všech, kteří byli přítomni.
Další vlastnost, kterou na něm obdivuji, je láska, již ke všem chová - k těm, co ho milují, i k těm, kteří ho nenávidí. Například jeden muž, Mario, ho málem zabil, protože ho plavčík usvědčoval z věcí, které dělal. Pak se ale stala ona událost, kdy Jean odpustil tomu muži, který zavraždil jeho rodinu. Když to viděl Mario, s pláčem se vrhl Jeanovi do náručí a prosil ho o odpuštění. Pak se stali výbornými přáteli a Mario přijal Ježíše.
I když se tedy mnoho lidí pokoušelo Jeana zabít, nezačal je nenávidět, ale odpustil jim a nikdy jim neodplatil. Byl statečný a jeho věrnost Bohu se mnohokrát odrazila v jeho činech. Vždy Bohu dopustil, aby skrze něj pracoval a byl mu poddajný. Také když mu hrozilo velké nebezpečí, naučil se zachovat klid, protože věřil Bohu.
Rovněž se mi líbí jeho smysl pro romantiku. Na lodi zachránil mladou Patricii Goldsonovou a později se s ní oženil. Když se jednou na lodi stalo, že ji někdo uvěznil, Jean i přes velkou bouři, která na ně útočila, se ji nebál zachránit (tou dobu ještě nebyla jeho).

Postava mě velmi zaujala hlavně kvůli svým schopnostem odpustit a nechat se vést Bohem, který skrze něho díky tomu mohl zachránit mnoho lidí. Na tuto postavu nikdy nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 01.03.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jean de Conti (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­