ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Jana Tománková (literární postava)

Hlavní hrdinkou příběhu Velké trápení, který napsala Helena Šmahelová, je třináctiletá Jana Tománková. Navzdory tomu, že její povaha, vzhled i život jsou pouze vytvořené světem myšlenek a nápadů jedné spisovatelky, stala se pro tuto autorku téměř živou bytostí.

Jana má umíněné a zároveň přísné oči, nad nimiž se klene husté obočí. Vysoké a přemýšlivé čelo se hodí hlavně k jejím vlastnostem.

Většinou totiž není sdílná, takže nelze tak snadno rozeznat, co ji například trápí. Vždyť si kolikrát stěžovala, že jí rodiče nerozumějí. Taky srovnávání s mladší sestrou ji určitě utvrzuje v myšlence být ještě rozdílnější povahy.

Mezi ty horší vlastnosti můžeme zařadit třeba její vzpurnou povahu, kterou spíš připomíná lva, a taky veškerou samozřejmost, s níž přistupuje k různým věcem, takže nejspíš neví, že jsou i děti, které takové štěstí neměly a vyrůstaly odmalička v dětském domově. Vždyť i ona sama to nakonec zčásti pozná.

A teprve tam, v dětském domově, si uvědomí hodně věcí, na které by předtím ani nepomyslela...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maky, 04.04.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jana Tománková (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­