ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Já (2)

  • vlastní charakteristika neboli autocharakteristika

Proč vám chci popsat sám sebe? Toť otázka, možná si myslím, že vás to zajímá nebo že si o mně uděláte lepší obrázek. Dalším důvodem je, že jsem zvědavý, jestli můj popis bude sedět k vašim představám. Přeji příjemné čtení, začínáme!

Nejdříve bych popsal, jak vlastně vypadám. Jsem celkem vysoký, několik málo centimetrů pod dva metry. Nejsem ani hubený, ani tlustý, zkrátka tak akorát. Mám modré oči, nos po tátovi a hnědé vlasy. Vlasy mám momentálně celkem krátké, nosil jsem delší.

Pro začátek bych začal špatnými vlastnostmi, abych neměl na konci jen ty špatné.
Jednou z mých nejhorších vlastností je můj kladný vztah k jídlu, proto si musím dávat velký pozor, abych netloustl. Další z mých špatných vlastností je, že jsem zbrklý, někdy jednám příliš rychle nebo se nesoustředím. Negativní vlastností je také to, že se rozčiluji a vybouchnu poněkud častěji, než bych chtěl. Také jsem občas protivný a arogantní.

Nyní bych přešel k pozitivům mé osobnosti. Považuji se za sportovní typ, každý týden hraji dvě hodiny florbal. O víkendu v zimě jezdím na lyžích, když sníh roztaje, vyrazím na pěší túru nebo na kolo. Za další z mých kladných vlastností považuji můj optimismus, i když nevím, jestli v době "blbé nálady" jde o klad. Též mám smysl pro humor a umím se zasmát sám sobě. Také si myslím, že umím celkem dobře mluvit před publikem.

Co bych vám řekl ke svým zájmům. Miluji hudbu, a to konkrétně rockovou z období 60. - 80. let minulého století. Hraji třetím rokem florbal a devátým na kytaru. Rád čtu, zejména detektivky nebo fantasy literaturu. Také jsem velkým fanouškem železnice, rád cestuji po tratích, kde jsem ještě nejel. Letos se chystám poprvé vlakem do zahraničí dále než pár desítek kilometrů, až do Alp.

A co říci závěrem? Myslím si, že moje negativní vlastnosti jsou vyrovnané s těmi kladnými. Také doufám, že alespoň trochu sedí s tím, co si o mně myslíte a že jsem se moc nepřechválil, ale ani ze sebe příliš nesedřel kůži.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mozek97, 29.05.2013

­­­­

Slohová práce Já (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­