ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 102x Prosím, ohodnoť práci

Isabella "Bella" Swanová (literární postava)

Ve své slohové práci se pokusím charakterizovat svou oblíbenou postavu z mé nejoblíbenější knižní ságy Twilight, Isabellu Marii Swanovou.
Autorkou tohoto celosvětového bestselleru je spisovatelka Stephenie Meyerová a právě Bella Swanová v jejím díle ztvárňuje jednu z hlavních postav.

Bella má velmi světlou pleť, dlouhé, rovné, tmavě hnědé vlasy dlouhé asi po ramena, dalo by se říci, že až čokoládově hnědé oči a nevýrazný malý nos, který se nad velkými plnými rty až ztrácí. Je menšího vzrůstu a štíhlé postavy. Její způsob oblékání je velmi jednoduchý, spíše pohodlný - džíny, košile a tenisky, to je její typická kombinace. Na rukou ráda nosí různé náramky a prstýnky.

Bella byla vždy trochu jiná než ostatní dívky v jejím věku. Nikdy příliš netoužila po pozornosti a spíše se stranila okolí.
Ráda čte, stará se o domácnost a studuje.
Se školou nikdy neměla problémy, ale přátel si v ní moc nenašla. Ve škole ji přezdívají Bells.
Nejde jí žádný sport kvůli své, jak ona říká, poruše rovnováhy.

Nejvíce si rozumí se svou matkou, od níž se však musela odstěhovat a na nějakou dobu žít se svým otcem v deštivém městečku Forks ve státě Washington. V novém městě si našla okouzlujícího Edwarda, o kterém zjistila, že je to upír, a který se později stal jejím životním partnerem.

Bella je na svůj věk velice rozumná, má klidnou a stydlivou povahu. Mezi její charakteristické znaky patří náchylnost k nehodám, přitahuje smůlu a upíři nemůžou číst její mysl.

O Belle se dá říci, že má zlaté srdce. Také se s každým ráda přátelí, ráda pomáhá druhým a je i velmi laskavá. Je to prostě velmi hodný a milý člověk.

Bellu považuji za svůj vzor, mám ji z celé Twilight ságy nejradši a ráda bych se jí v budoucnu aspoň trochu podobala.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Twilight-Kajisek, 29.11.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Isabella "Bella" Swanová (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­