ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 93x Prosím, ohodnoť práci

Ideální učitel ekonomie

  • popis a charakteristika ideálního učitele ekonomie

Proč jsem si právě vybrala tohle téma? Odpověď je snadná. Právě tady si mohu představit, jak by měl můj ideální středoškolský učitel ekonomie charakterově i vzhledově vypadat.

Nejprve bych se zaměřila na jeho vzhled. Už obor, který vyučuje, poukazuje na to, že by měl v člověku na první pohled vzbuzovat respekt a obdiv, protože ekonomie není lehký předmět. Představuji si ho jako středně vysokého muže ve věku cca 45 let, elegantně oblečeného do tmavého obleku se světlou košilí a jednoduchou kravatou. Jeho lehce oválná hlava je porostlá tmavými, krátce střiženými vlasy, vždy pěkně upravenými. Z mírně vrásčitého obličeje vyčnívá větší nos, na kterém jsou posazeny elegantní brýle. Plné rty zakrývají bílé zuby a přísný pohled čokoládově hnědých očí vzbuzuje respekt.

Musí mít autoritu, měl by tedy umět studenty zaujmout svým výkladem a zajistit si pořádek ve třídě bez toho, aby křičel. Dále si ho představuji jako člověka, jenž se chová ke všem studentům stejně a spravedlivě hodnotí jejich výstupy. Každému studentovi dokáže dát prostor projevit se a respektuje jeho názory. Měl by brát ohledy na to, že ne všichni studenti mají mozek stvořený pro ekonomii a tudíž by se jim měl snažit podat pomocnou ruku při nedostatečném pochopení probírané látky. Umět se zasmát a mít smysl pro humor je také velmi důležitá vlastnost, kterou by učitel rozhodně neměl postrádat.

Každý student si představuje svého ideálního učitele trochu jinak. Moje představa je taková, jak jsem ji popsala a věřím, že takový učitel existuje a dokáže své studenty dobře připravit do dalšího života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideální učitel ekonomieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)