ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.70
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Ideální policista

Ideální policista by měl představovat nepřebernou řadu kladných vlastností. Je to přeci ten, kdo zastupuje zákon, chrání práva občanů a zamezuje konání trestné činnosti.

Jednoznačně by se mělo jednat o fyzicky velmi rozvinutou osobu. Dokáže chytit zloděje, který utíká od okradené stařenky, nepřekvapí ho plot v cestě ani dvoumetrový chlapík, jenž trochu přebral v hospodě. Každý den chodí do práce s úsměvem a upravený. Hrdý, že má možnost na hrudi nosit svůj služební odznak, který si zasloužil.

Spravedlnost, jež je jedním z hlavních pilířů zákona, je jeho druhým jménem. Také nestrannost a sebekontrola na sebe nenechávají dlouho čekat. Musí být schopen činit rozhodnutí na místě, ale stále mít na mysli, že mocí, která mu byla státem svěřena, nesmí nikomu ublížit, byť se při výcviku učil používat služební zbraň a jiné donucovací prostředky, jejichž užitím by byl jistě schopen způsobit nemalé potíže. To ale pouze v krajním případě. Proto si musí za každou cenu udržet chladnou hlavu a čistou mysl, aby těmto situacím předcházel.
Při poskytování první pomoci malé holčičce, která po autonehodě bojuje o život, efektivně zápasí se stresem a strachem z možné blížící se smrti.

Přes všechny situace se vždy chová důstojně a reprezentativně. Jeho náročným povoláním si skromně dokazuje odolnost a kvality, díky nimž vykonává službu vlasti, státu a především lidem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideální policistaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)