ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.90
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Ideální policista

Ideální policista by měl představovat nepřebernou řadu kladných vlastností. Je to přeci ten, kdo zastupuje zákon, chrání práva občanů a zamezuje konání trestné činnosti.

Jednoznačně by se mělo jednat o fyzicky velmi rozvinutou osobu. Dokáže chytit zloděje, který utíká od okradené stařenky, nepřekvapí ho plot v cestě ani dvoumetrový chlapík, jenž trochu přebral v hospodě. Každý den chodí do práce s úsměvem a upravený. Hrdý, že má možnost na hrudi nosit svůj služební odznak, který si zasloužil.

Spravedlnost, jež je jedním z hlavních pilířů zákona, je jeho druhým jménem. Také nestrannost a sebekontrola na sebe nenechávají dlouho čekat. Musí být schopen činit rozhodnutí na místě, ale stále mít na mysli, že mocí, která mu byla státem svěřena, nesmí nikomu ublížit, byť se při výcviku učil používat služební zbraň a jiné donucovací prostředky, jejichž užitím by byl jistě schopen způsobit nemalé potíže. To ale pouze v krajním případě. Proto si musí za každou cenu udržet chladnou hlavu a čistou mysl, aby těmto situacím předcházel.
Při poskytování první pomoci malé holčičce, která po autonehodě bojuje o život, efektivně zápasí se stresem a strachem z možné blížící se smrti.

Přes všechny situace se vždy chová důstojně a reprezentativně. Jeho náročným povoláním si skromně dokazuje odolnost a kvality, díky nimž vykonává službu vlasti, státu a především lidem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Centik, 16.04.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideální policistaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­