ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Hyman Kaplan (literární postava) (2)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2019 (podzim)
  • charakteristika jedné z literárních postav jmenovaných ve výchozím textu
  • Hyman Kaplan je hlavní postava knih L.C.Rostena

Mou oblíbenou literární postavou je pan Kaplan z knihy Pan Kaplan má stále třídu rád, jíž napsal Leo Calvin Rosten.

Pan Kaplan je německý přistěhovalec a žák newyorské Večerní přípravné školy pro dospělé. Jde o boubelatého muže s jablíčkovými tvářemi, nažloutlými vlasy a veselýma modrýma očima. Jeho charakteristickým znakem jsou dvě pera v náprsní kapse jeho saka. Poznali byste ho také podle vlídného a bystrého úsměvu, který jeho tvář neopouští, ani když ho někdo kritizuje.

Pan Kaplan je velmi sebevědomý a veselý člověk. Jeho profesora Parkhilla často mrzelo, že navzdory svému velkému nadšení pro studium nedosahoval příliš velkých pokroků. Pan Kaplan však nikdy nepřišel do školy pozdě, pokaždé odevzdal domácí úkol včas, nikdy nechyběl a nikdy necítil trému. Každého svou logikou překvapoval.

Spolužáci hodnotí pana Kaplana jak záporně, tak kladně. Jako každá literární postava má své fanoušky i odpůrce. Již zmíněný profesor Parkhill ho měl i přes jeho ztřeštěnost rád. Chválil ho, jak jen mohl, ovšem pokud mu vytýkal nějaké chyby, pan Kaplan na ně stejně nereagoval. Vždycky si ale budu pamatovat jeho originalitu a vtip.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucka, 09.06.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hyman Kaplan (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­