ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Hurvínek (pohádková bytost) (2)

Tuhle pohádkovou postavičku jsem si vybrala, protože jeho příběhy, vzhled a chování mě vždy uměly rozesmát. A i teď ho mám velice ráda.

Hurvínek nosí krásnou bílou halenku se zakulacenými límci a šedé kalhoty, které má zabezpečené vínovými kšandy. Jako obuv mu slouží velice zajímavé dřeváky, které mi připomínají takové malé loďky, jež se při chůzi vesele kymácejí.

Na jeho hlavě si určitě každý v první řadě všimne velkých vyboulených očí i nosíku, jenž vypadá jako malý knoflíček. Uši má veliké a odstáté, aby dobře slyšel, co se kolem něj děje. Jeho vlasy nemají chybu, tvoří je lehce blonďaté, spíše oranžovožluté pramínky, někdy by si je člověk mohl splést i s vrabčím hnízdem.

Hurvínek je samozřejmě - jak každý dobře ví - dřevěná loutková postavička, a tak trochu to vystihuje i jeho povahu. Někdy dokáže být pořádně tvrdohlavý, často má však také řadu skvělých, bláznivých a někdy i nebezpečných nápadů, které rád provozuje se svou nejlepší kamarádkou Máničkou. Když něco pokazí, určitě umí přijmout svoji chybu a poučit se z ní.
Hurvínek není zrovna nejpracovitější člověk, ale přesto ho všichni kamarádi mají rádi, neboť je velice přátelský a hodný.

Hurvínkův úžasný hlas mě vždy potěší i rozesměje. A jeho smích opravdu jen tak nezapomenete. Nicméně, nebýt jeho skvělé party, kterou tvoří se Spejblem, Máničkou a Žerikem, nebyl by to ten správný Hurvajs.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Míša Plachá, 09.01.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hurvínek (pohádková bytost) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­