ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 193x Prosím, ohodnoť práci

Herkules - moje oblíbená postava

OSNOVA:

I.a) Proč jsem si tuto postavu vybral
II.a) Popis fyzického vzhledu
b) Charakteristika povahových rysů
III.a) Příklady táhnou

Tuto postavu jsem si vybral proto, že je plná dobra a pomáhá lidem v těžkých dobách. Ještě se mi na ní líbí to, že vyčnívá ze společnosti jako samostatná přemýšlející bytost, což se dnes těžko hledá, protože většina lidí akorát kopíruje druhé a jsou nesamostatnými.

Na první pohled je to silák, má nahnědlé, trošku delší vlasy, které mu vlají ve větru. Má modré oči představující oceán duše. Je svalnatý všude po těle. Tento rys, musím podotknout, však neovlivňuje fakt, že využívá 10x víc síly, než vypadá. Slouží jako příklad toho, že člověk vždy v sobě má nějakou rezervu. Bohužel většina lidí ji nevyužívá.

Povahou je to dobrák přející si mír mezi lidmi, aby se prostě lidé uměli k sobě chovat a byli navzájem tolerantní. Tento člověk sice vypadá, že využívá jen sílu, ale to není pravda, jelikož je to moudrý muž, který si ví rady v každé situaci, což ho činí univerzálním. Pomůže každému bez výjimky. Jenže polovina lidí jeho chování nemůže pochopit jen z toho důvodu, že myslí na sebe v tom nebezpečném a zlém světě.

Můj názor je, že kdyby neexistovali takový lidé, neměli bychom koho obdivovat, nenávidět. Lidé jsou hloupí, tvrdohlaví a sobečtí tvorové, takže kdyby neexistovali tito průkopníci, lidstvo by bylo zaostalé. Lidé se už musí konečně naučit chovat se navzájem mezi sebou uctivě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nostradamus, 05.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Herkules - moje oblíbená postavaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­