ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 106x Prosím, ohodnoť práci

Hercule Poirot (literární postava)

Hercule Poirot, nejznámější literární postava britské spisovatelky Agathy Christie, je velmi výstřední a puntičkářský belgický detektiv. Má nepříliš vysokou postavu oblejších tvarů, vejčitou hlavu s mírně proplešatělými a až podezřele černými vlasy, zelené oči a pečlivě navoskovaný knírek, na který je velice pyšný. Pohybuje se drobnými, cupitavými krůčky. V oblékání si potrpí na buřinku, luxusní sako s kravatou, pruhované kalhoty, vždy dokonale lesklé lakýrky a na multifunkční vycházkovou hůl. Jestliže se na jeho oděvu vyskytne sebemenší smítko, ihned si ho úzkostlivě opráší.

Chováním je pravý gentleman, nikdy nepoužívá hrubá slova a je vždy velmi zdvořilý. Mluví perfektně anglicky, ale když se rozčílí, začne rychle mluvit francouzsky, protože pochází z valonské části Belgie.
Nesmírně trpí při pohledu na špatně uvázanou kravatu nebo rozházené knihy. Ale nic ho nerozčílí víc, než když ho jeho okolí považuje za Francouze. Je nesmírně hrdý na to, že je Belgičan.
V jeho životě je nejdůležitější řád, systém a pořádek. V běžném životě má své rituály - pití čaje, načesávání knírku a pravidelnou stravu. Aby dopadl zločince, nepotřebuje se honit po různých stopách, ale používá své "šedé buňky mozkové". Když usilovně přemýšlí, sedí zadumaně v křesle a nesmí být rušen.

"Vždycky se vysmíval obecně oblíbené představě lidského slídiče, který se v úžasném přestrojení vydává pronásledovat zločince a zastavuje se u každé stopy, aby ji prozkoumal. Ne, můj milý Hastingsi. Hercule Poirot má vlastní metody. V pohodlí vlastního křesla dokážeme spatřit detaily, jež ostatní přehlédli, a nebudeme dělat unáhlené závěry jako ten věhlasný Japp."

Žije sám, společnost mu dělá jen přepečlivá sekretářka nebo oddaný přítel Hastings.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ke.Ej, 14.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hercule Poirot (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­