ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.56
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Gellert Grindelwald (literární a filmová postava)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2018 znělo Nezapomenutelná záporná postava

Gellert Grindelwald je vedlejší postava z knižní a filmové série o Harrym Potterovi a hlavní postava filmové série Fantastická zvířata.

V kouzelnickém světě je považován za nejnebezpečnějšího, nejobávanějšího a také nejmocnějšího černokněžníka, pomineme-li existenci lorda Voldemorta. Grindelwaldovým cílem byla revoluce za účelem zrušení skrývání kouzelníků a následné vládnutí mudlům (lidem, kteří neumějí kouzlit a zatím vůbec netuší, že nějaká kouzla existují), protože je považoval za podřadnou rasu.

Jako mladý nosíval delší zlaté vlasy a jeho oči mívaly působivou modrou barvu. Štíhlá postava a plné rty jen dokreslovaly podobu pohledného, atraktivního a sympatického mladíka. Jeho protáhlá tvář, vysoké čelo překryté vlasy a nepatrně větší nos působily odhodlaným a zvláštně divokým dojmem.

Ve středním věku vyměnil Grindelwald svou delší kštici za velmi krátký sestřih, což zvýraznilo jeho uši, a ze zlatých pramenů vlasů se staly světle blonďaté. Pomněnkově modré oči, jež ho zdobily tenkrát, vlivem nemoci změnily barvu - pravé vybledlo a levé se přebarvilo do hnědo-žluta. Od ustavičného mračení se mu na čele vytvořily vrásky, koutky úst se svěsily a tvář získala více hranaté rysy. A snad aby podtrhl děsivý vzhled, nechal si narůst světlý, tenký, avšak dobře upravovaný knírek. Ke sklonku života se hodně změnil, což bylo také dáno tím, že více než padesát let strávil ve vězení. Málokdo by ve vyhublém, plešatém a téměř bezzubém starci s vrásčitou tváří podobnou lebce poznal toho okouzlujícího mladíka, kterým býval kdysi.

Grindelwald ovšem nebyl zlý, nebo alespoň ne vždycky. Ale jak se jeho tvář se s věkem měnila, měnilo se i jeho nitro. Už jako dospívající chlapec byl velmi inteligentní a mocný kouzelník. Ve škole jej nejvíce zajímala černá magie, jenže se do ní ponořil natolik, že ho nakonec vyloučili.

Postupem času ztratil jakoukoli toleranci vůči bytostem, které považoval za podřadné. Stával se z něj nelítostný a arogantní šílenec, jenž pro své cíle šel i přes mrtvoly, a to doslova. Jeho sebestředná povaha se projevovala téměř v každé jeho větě a nikdy nevěnoval pozornost lidem pod svojí úrovní, i když kvůli němu třeba zemřeli. Se svým charismatem a manipulativními schopnostmi si dokázal podrobit velké množství lidí, což mu výrazně napomáhalo v jeho plánech.

Ve svém oboru patřil k nejmocnějším, mistrně ovládal nitrozpyt, uměl se zneviditelnit i bez neviditelného pláště, dokázal dlouhodobě změnit svoji podobu bez mnoholičného lektvaru, zvládl kouzlit i bez hůlky a další mimořádné věci, které běžní kouzelníci nedokázali.

Grindelwalda mám ráda hlavně kvůli děsivým očím a taky proto, že je to moje oblíbená postava z filmu Fantastická zvířata. A myslím si, že by se nikdo neměl chovat jako Grindelwald a snažit se radikálně měnit svět. Je to názorný příklad toho, že i když jste nejchytřejší a nejlepší, není dobré vraždit, protože vás zavřou...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kaja_, 14.02.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Gellert Grindelwald (literární a filmová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­