ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 54x Prosím, ohodnoť práci

Gandalf Šedý (literární postava) (2)

- inspirováno touto slohovou prací

Pokusím se popsat a charakterizovat čaroděje Gandalfa Šedého z knihy Pán Prstenů.

Gandalf je velmi vysoký, nosí dlouhý šedý plášť, jenž mu sahá až po kotníky. Na hlavě mívá velký, do špičky tvarovaný klobouk a neobejde se bez své hole. Pod kloboukem mu rostou dlouhé šedivé vlasy, obličej má vrásčitý a zarostlý dlouhými šedivými vousy, které zakrývají jeho ústa. Má velké našedivělé obočí a malé šedomodré oči, široký a dlouhý nos a pod vousy se mu skrývá malá nevýrazná pusa.

Gandalfova moc spočívá v jeho čárech. Umí vyčarovat mocná ohnivá kouzla, jež dokonale ovládá. Dokázal si najít mnoho přátel mezi hobity, elfy, lidmi a dokonce i mezi paličatými trpaslíky. Ti všichni ho mají rádi díky jeho statečnosti, obětavosti a dobrosrdečnosti. Každému dokáže správně poradit, i když někdy trochu tajemně. Nikdy nestojí na straně zla. Je ochoten bojovat za své přátele doslova na život a na smrt. Vždy jedná v dobrém úmyslu a nikdy by neudělal nic, co by ohrozilo jeho přátele nebo nevinné lidi. A já myslím, že se mu to daří.

Gandalf Šedý je jednou z mých nejoblíbenějších postav celé série Pána prstenů. Líbí se mi jeho bojový styl, tajemná kouzla i zaříkávání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adam Dlouhý, 20.11.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Gandalf Šedý (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­