ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Forrest Gump (2)

K charakteristice jsem si vybral jednu z mých nejoblíbenějších filmových a literárních postav, Forresta Gumpa. Stejnojmenný román napsal v roce 1986 Winston Groom a do češtiny jej přeložil Šimon Pellar. Tato postava je smyšlená, ale její život se odehrává v našem světě nedávné minulosti.

Forrest se už jako dítě výrazně lišil od svých vrstevníků. Trpěl vadou kloubů, nosil tedy speciální obuv, která mu velmi znepříjemňovala život. Měl také podprůměrné IQ, pouze 70 bodů. Ale zase byl vysoký (v šestnácti letech měřil dva metry) a silný. Měl modré oči a hnědé vlasy ostříhané "na ježka".

Forrest nebyl sice moc chytrý a v dospělosti mluvil jako dítě, ale zase byl dobrosrdečný a citlivý. Ve válce ve Vietnamu zachránil život zhruba pěti členům jeho týmu, i když riskoval svůj vlastní. Byl také skvělým otcem svého syna, o kterého se staral sám poté, co jeho matka Jenny zemřela.

Forrest je jednou z mých nejoblíbenějších literárních postav proto, že měl velmi zajímavý život, srdce ze zlata a dokázal lidi přesvědčit, že není pouze jen obyčejný idiot.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Forrest Gump (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)