ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Fifinka

OSNOVA:

I.Představení Fifinky
II.1. Vzhled
2. Vlastnosti
3. Její majitelka
III.Můj názor

Pes, kterého vám budu popisovat, se jmenuje Fifinka. Již na první pohled poznáme, že nepatří mezi obyčejné psy, či dokonce křížence. Je to krásný upravený čistokrevný pudl. Postava sice nevyniká velikostí, ale svou elegancí a vznešeností převyšuje většinu dalších psích ras. Může se chlubit dlouhýma a štíhlýma nohama, delším ocáskem a roztomilou, hrdě vztyčenou hlavou. Fifinka se na svět dívá malýma kulatýma hnědýma očima, které by ji mohla závidět i její majitelka. Sněhově bílá kudrnatá srst září čistotou, je určitě často umývána tím nejlepším a nejvoňavějším psím šamponem. Nad nohama a na dolní části ocasu spatříme čerstvě zkrácenou srst, také její drápky jsou pravidelně zastřihávané a namazané drahým olejem. Při vzácné příležitosti, jako je třeba vycházka, je pejsek dokonce navoněn speciální psí voňavkou. Vše dosvědčuje to, že majitelka s Fifinkou pravidelně navštěvuje nějaký psí kosmetický salon. Také ji nutí nosit malou růžovou mašli a samozřejmě růžový obojek se psí známkou. Když teplota vzduchu klesne na hodnotu menší než 15 stupňů, Fifinka je oblečena do svých oblečků, většinou též v růžové barvě.

Snadno poznáme, že její majitelka ji odmalička vychovávala, aby se stala pravým společenským psem. Zároveň byla a je rozmazlována, jedině psí pamlsky ji dovedou přinutit, aby poslechla. Co si Fifinka přeje, to jí také bývá splněno, když se tak nestane, začne štěkat nepříjemným vysokým hlasem.

Majitelka této psí slečny je patrně velmi vážená osoba. Je jí přibližně pětapadesát let, ale cítí se mnohem mladší. Obličej jí lemují husté kudrnaté vlasy, původně sice bílé, ale často si je barví na fialovo. Ráda se líčí, na ulici by nevyšla bez vrstvy pudru, růžové rtěnky a fialových stínů. Svoji hlavu nese stejně vznešeně jako její Fifinka. Svýma modrýma očima pohoršivě sleduje dění kolem sebe. Nosí vždy luxusní a elegantní kostýmy, většinou ve fialovo-černých barvách. K nim nesmí chybět stejně elegantní lodičky.

Myslím si, že je zde názorně ukázáno známé a pravdivé pořekadlo: Jaký pán, takový pes.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Babet, 11.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
FifinkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­