ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.87
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Eragon (literární postava) (2)

Eragon je mladý protagonista tetralogie Odkaz Dračích jezdců od Christophera Paoliniho. Jeho nejlepší přítelkyní je dračice jménem Safira, již jednou našel ve vejci a je s ní myšlenkově spojen. Když se vylíhla a poprvé se jí dotkl, objevila se mu na dlani stříbrná spirálovitá značka. Eragon je tedy jedním z legendárních Dračích jezdců a Safira je jeho drak. Oba dva umějí kouzlit pomocí starověkého jazyka a je mezi nimi velmi hluboké spojení.

Eragon vyrostl na farmě a narodil se jako téměř obyčejný člověk, ale později - při takzvané Oslavě Pokrevní Přísahy - byl pomocí staré magie přeměněn na polovičního elfa. Jeho vzhled se pozměnil k elfímu a kromě zašpičatělých uší a zešikmených očí získal i velkou sílu, zostřené smysly, nesmrtelnost a hbitost.
Má krátké tmavé vlasy, světlou pleť a hnědé oči.

Pokud právě nebojuje v brnění s mečem v jedné ruce a štítem ve druhé, nosí elfskou tuniku nebo obyčejné středověké oblečení.

Díky své proměně se stal velmi silným a krásným, kromě toho je však statečný, pracovitý a poctivý, nedopustí bezpráví. Trochu skromný a ke všem zdvořilý, ví, kdy držet jazyk za zuby. Na rozdíl od většiny protagonistů jeho věku umí používat mozek a uvědomuje si, co je důležité. Váží si svých přátel, kvůli nim by se snad i rozkrájel.

Eragon je nebojácný, věrný a sympatický, ideální mladík na zachraňování světa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 02.01.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Eragon (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­